Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Video:Žena si neumyla ruky od limetky a skončila v nemocnici

Autor: Veronika Danišová, 25. marca 2016 12:51
Bohužiaľ, aj takéto veci sa stávajú. Preto by ľudia mali vedieť o všetkých možných situáciách, aby sa im dalo v budúcnosti vyhnúť.
Video:Žena si neumyla ruky od limetky a skončila v nemocnici Treba si ruky dobre umývať. Foto: youtube.com/printscreen


BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) - Možno ste si tohto vedomí, pretože ste mali osobnú skúsenosť, ale možno o tomto ani len netušíte. Počas teplejších dní máme tendenciu sa oddávať osviežujúcim nápojom a jedlám. Je však dôležité pri ich príprave dbať na potrebné opatrenia.

Limetky, citróny a ďalšie citrusové plody môžu spôsobiť stav nazývaný fytofotodermatitis. Väčšina ľudí to zistí po stlačení alebo rezaní citrónu. Citrusové šťavy sa dostanú na ruky a potom, čo je osoba vystavená UV žiareniu zo slnka, nastáva toxická chemická reakcia, ktorá vyzerá ako spálenie od slnka a potom sa rýchlo zhoršuje do pľuzgierov a sfarbenia kože.

Morgan Moore dostala chuť na osviežujúci nápoj počas grilovačky. Za dva týždne nemohla používať ruky. A bude trvať tri až šesť týždňov, kým sa celkom uzdraví. "Krájala som limetku a nedôkladne som si umyla ruky a potom som vyšla na slnko. Nedala som si žiadnu ochranu proti slnečnému žiareniu, pretože som tam bola len 30 minút", povedala Morgan. "Bola to pravdepodobne jedna z najhorších bolestí, akú som kedy cítila. Bolo to zlé".

Video:Žena si neumyla ruky od limetky a skončila v nemocnici
Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy