Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Podvod? Tu je pravda o najmladšej matke v histórii sveta

Autor: WebNoviny.sk, 11. januára 2017 15:48
V roku 1939 porodila malá dievčina zdravého chlapčeka vážiaceho 2 700 g. Mala iba päť rokov.
tehotenstvo, tehotná žena Foto: Ilustračné Thinkstock


Príbeh päťročnej Liny Mediny je natoľko neuveriteľný, že sa stále objavujú pochybnosti, či sa v skutočnosti stal. Je to naozaj z medicínskeho hľadiska možné, aby tak malé dievčatko bolo schopné priviesť na svet svoje vlastné dieťa? Röntgeny, fotografie a dokumentácia lekárov sú dôkazom o pravdivosti tejto nezvyčajnej udalosti.

V roku 1939 navštívila nemocnicu v peruánskom Piscu matka s vychudnutým päťročným dievčatkom, ktoré malo obrovské brucho. Volalo sa Lina Medina a žilo v malej peruánskej dedine Ticrapo nachádzajúcej vysoko v horách. Jej bydlisko patrilo medzi najchudobnejšie.

Ošetrujúci lekár Dr. Gerardo Lozada sa najskôr nazdával, že ide o veľký brušný nádor. Keď však zistil dôvod veľkého brucha, zostal v šoku. Päťročná Lina bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Napriek svojmu veku mala prsia pripravené na dojčenie. Neskôr sa zistilo, že toto dievčatko bolo schopné menštruovať už od svojich ôsmich mesiacov života.

Lina bola prevezená do nemocnice v Lime, v hlavnom meste Peru a napriek tomu, že budúca matka mala na svoj vek nezvyčajne rozšírenú panvu a bola fyzicky pripravená na pôrod, Lozada sa rozhodol priviesť dieťa na svet cisárskym rezom. Dňa 14. mája 1939 sa Line Medine narodil zdravý chlapec, ktorý dostal meno po ošetrujúcom lekárovi najmladšej matky sveta – Gerardo.

Najmladšia matka v histórii sveta Lina Medina a jej malý synček Gerardo Foto: Youtube


Dieťa vyrastalo po boku svojej matky v domnení, že je jej mladší brat. Pravdu o svojom pôvode sa dozvedelo, až keď malo desať rokov. Gerardo zomrel vo veku 40 rokov na leukémiu.

Lina Medina sa v dospelosti vydala a v roku 1972 porodila druhé dieťa.Prípad päťročnej matky vzbudil pozornosť nielen laickej, ale aj odbornej verejnosti. Dodnes sa nezistilo, prečo bolo dievča schopné menštruovať v tak skorom veku života. Lekári sa nazdávajú, že príčinou bola hormonálna porucha, ktorá sa postarala o predčasný vývoj malého dievčatka. Išlo však iba o predčasné fyzické dospievanie. Krátko po pôrode malá peruánka podstúpila testy, ktoré potvrdili, že jej mentálny vek zodpovedá piatim rokom a Lina má záujem hrať sa skôr s bábikami ako so svojim synom.

A kto bol otcom dieťaťa? Podozrenie padlo na otca dievčaťa, no pre nedostatok dôkazov bolo vyšetrovanie ukončené. Lina Medina stále odmieta prezradiť totožnosť otca a okolnosti, ktoré ju urobili najmladšou matkou v histórii moderného sveta, dodnes tají.

www.firsttoknow.com

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety