Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hladný muž volal na tiesňovú linku, reakcia ženy vás dostane

Autor: Webnoviny.sk/zz, 15. mája 2015 21:10
Reakcia operátorky tiesňovej linky na telefonát hladného muža dojala celý svet a vzápätí spustila obdivuhodnú reťazovú reakciu.

Hladný muž volal na tiesňovú linku, reakcia ženy vás dostane Foto: Youtube/ABC

FAYETVILLE 15. mája (WEBNOVINY) - Senior, ktorý sa po dlhých mesiacoch v nemocnici vrátil domov, zúfalý zavolal na tiesňovú linku. Telefonickej operátorke povedal, že je hladný, nehybný a nemá nikoho, na koho by sa mohol obrátiť. Reakcia ženy na opačnej strane linky dojala celý svet.

S prázdnou chladničkou

Hladný muž volal na tiesňovú linku, reakcia ženy vás dostane Foto: Youtube/ABC
"Nemôžem nič robiť. Nemôžem nikam ísť, nedokážem vstať zo stoličky," povedal 81-ročný Clarence Blackmon pracovníčke tiesňovej linky v meste Fayetteville v Severnej Karolíne. Muž, ktorý strávil dlhé mesiace v nemocnici, po návrate domov našiel prázdnu chladničku. Neschopný postarať sa sám o seba v zúfalstve hľadal pomoc na tiesňovej linke.

"Povedal som, že nie som na dne, že nekrvácam a že nie som v krízovej situácii. Len som chcel, aby mi niekto pomohol kúpiť nejaké jedlo," uviedol senior pre televíziu ABC.

Dojímavá reakcia

Hladný muž volal na tiesňovú linku, reakcia ženy vás dostane Foto: Youtube/ABC
Operátorka tiesňovej linky ani na sekundu neváhala a asi o hodinu už stála na prahu Backmonových dvier so škatuľou plnou jedla vrátane jeho obľúbenej kapusty, fazuliek a Pepsi. Následne seniorovi urobila niekoľko šunkových sendvičov, porozprávala sa s ním, uistila sa, že je v poriadku a vrátila sa do práce. "Bol som v šoku," prezradil senior, ktorý pred rokom a pol dostal infarkt a posledných šesť mesiacov strávil rehabilitáciami. Muž okrem toho už istý čas bojuje aj s rakovinou.

"Bol hladný. Ja som to už tiež zažila. Veľa ľudí si tým neprešlo, ale ja áno a neznesiem, aby niekto zostal hladný," uviedla telefonická operátorka Marilyn Hinson.

"Je to úžasná žena. My, drobní ľudia, občas tiež potrebujeme pomoc, ale často nás prehliadajú. Stále sme však tu," povedal dojatý Blackmon.

Reťazová reakcia

Keď sa informácia o láskavej žene začala šíriť na sociálnych sieťach, mnoho ľudí to natoľko dojalo, že chceli seniorovi pomôcť. Ľudia prekvapeného pána zahrnuli toľkým jedlom, až sa rozhodol zriadiť potravinovú banku a jedlo ponúka ďalším ľuďom v núdzi.

"Môj kredenc je už plný. V živote som sa neocitol v takom blahobyte," dodal šťastný senior.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety