Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Zabijak menom vysoký tlak, odborníci prezradia novú liečbu

Autor: SITA, 17. mája 2014 11:04
srdce Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 17. mája (WEBNOVINY) - Zástupcovia projektu Hypertenzia.sk pripravili podujatie s názvom Martin proti hypertenzii. Akcia sa koná v Martine, v hoteli Turiec.

Návštevníkov čakajú odborné prednášky lekárov, informačné vstupy, prezentácia receptov na prípravu jedál so zníženým použitím soli, ale tiež rôzne aktivity zamerané na meranie krvného tlaku v nevšedných situáciách, akými sú napríklad bubnovanie, joga, tancovanie alebo počas športovania.

Hlavným cieľom projektu Hypertenzia.sk je oboznámiť verejnosť s problémom hypertenzie a upozorniť na dôležitosť prevencie. Jednou z kľúčových tém je predstavenie nového liečebného postupu takzvanej situačnej hypertenzie, keď sa vyhodnocujú zmeny krvného tlaku v rôznych situáciách.

Odborným koordinátorom projektu je Štefan Farský, ktorý je zároveň predsedom Slovenskej ligy proti hypertenzii.

"Osveta a prevencia pred hypertenziou je čoraz dôležitejšia. Vážnosť tohto ochorenia možno potvrdiť na rastúcej potrebe domácich tlakomerov. Len uplynulý rok stúpol ich dopyt v lekárňach o 14 percent. Ročne si len v lekárňach kúpi tlakomer približne 35-tisíc až 40-tisíc ľudí, to je akoby jedno mesto za rok. Pre lepšiu predstavu možno povedať, že v roku 2011 si tlakomer kúpil celý Liptovský Mikuláš, v roku 2012 Spišská Nová Ves a v roku 2013 Zvolen," povedala Markéta Pilná, produktová manažérka spoločnosti Hartmann, ktorá sa na projekte podieľa.

Informácie agentúre SITA za projekt Hypertenzia.sk poskytol Ivan Galamboš.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety