Čupková: Tretia tretina bola náš nepriateľ

Nicol Čupková

VANCOUVER 23. februára (WEBNOVINY) – Nezvládnutá druhá polovica pondelňajšieho stretnutia s Čínou stála slovenské hokejové reprezentantky lepšie umiestnenie na XXI. zimných olympijských hrách. Zverenky trénera Miroslava Karafiáta začali v dueli o konečné 7. miesto výborne, v 11. min sa ujali vedenia zásluhou presnej strely útočníčky Petry Pravlíkovej. Aj napriek viacerým veľmi dobrým príležitostiam nedokázali v prvej tretine pridať ďalšie góly, za čo napokon pykali. Ázijčanky si od druhej časti hry vynútili tlak, prevzali opraty zápasu do svojich rúk a výsledkom boli tri góly v sieti brankárky Zuzany Tomčíkovej. Konečné skóre 1:3 znamenalo v poradí už piatu prehru na turnaji z piatich stretnutí a posledné 8. miesto.

„V druhej a tretej tretine sme prestali korčuľovať, náš výkon išiel rapídne dole. Tretia dvadsaťminútovka bola náš nepriateľ. Nevládali sme a Číňanky to dokonale využili,“ povedala po stretnutí útočníčka Nicol Čupková. Sedemnásťročná odchovankyňa michalovského hokeja vie, že družstvo položil najmä vyrovnávajúci gól súperiek v 38. min. „Zobralo nám to vietor z plachiet,“ uviedla Čupková. Podľa nej hra Číňaniek slovenskému tímu zo všetkých účastníkov ženského turnaja vyhovovala asi najviac. „Máme veľmi podobný štýl, vychádzame z pozornej defenzívy,“ skonštatovala slovenská útočníčka, ktorú mrzí, že družstvu sa nepodarilo dosiahnuť pod piatimi olympijskými kruhmi ani jedno víťazstvo: „Dúfali sme, že aspoň v jednom stretnutí by sme sa mohli tešiť. Škoda, že nám to nevyšlo.“