1. vicemiss Universe SR Szabóová na Miss Earth

Timea Szaboová
Timea Szaboová Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Po úspechu mladej Dominiky Boledovičovej na svetovom finále súťaže Miss Teenager Universe 2010 sa bude o podobný výsledok usilovať ďalšia slovenská reprezentantka.

Prvá vicemiss Universe SR Timea Szabóová odlieta na jednu z najväčších súťaží krásy Miss Earth do Vietnamu. Szabóová sa bude v dejisku tohtoročného finále Miss Earth v destinácii Nha Trang pripravovať takmer celý mesiac.

O titul v súťaži, ktorá sa zameriava na ekológiu a environmentalistiku, bude bojovať viac ako 80 dievčat.

Zatiaľ najväčším úspechom zástupkyne súťaže Miss Universe SR je pôsobenie víťazky národného kola z roku 2006 Judity Hrubyovej na svetovom finále Miss Earth. Tá sa prebojovala až do finálovej pätnástky. Niečo podobné môže vo Vietname predviesť aj ďalšia Slovenka. „Timea je krásne dievča, ktoré má šancu na výraznejší úspech. Budeme jej nesmierne držať palce,“ povedala riaditeľka súťaže Miss Universe SR Silvia Lakatošová. Finále je na programe 4. decembra. Agentúru SITA informoval Dodo Mikláš z Access Production.

Muž roka Adam Barabáš odletel na finále Mister International

Slovenský Muž roka 2010 a zároveň víťaz národného kola súťaže Mister International Adam Barabáš odletel do Indonézie, kde bude bojovať o svetový titul Mister International. Do Jakarty vycestoval spoločne s reprezentantom Českej republiky Janom Pochobradským. Ich odlet z pražského letiska Ruzyně ohrozovala sopka Merapi, ktorá v súčasnosti trápi Indonéziu, no súťažiaci napokon mohli s povinnou doplnkovou výbavou – rúškami – do Ázie vycestovať.
Adam Barabáš
Foto: SITA

Nebola to však jediná komplikácia, ktorá postihla Adama Barabáša. Slovenský zástupca mal totiž len pár dní pred odletom alergickú reakciu na očkovanie a musel byť hospitalizovaný.

Áno, mal som vyrážku, teplotu a nemohol som dýchať, dávali mi injekcie a dostal som preventívne i lieky na žltú zimnicu,“ uviedol Barabáš. Tanečník z Dubnice nad Váhom si do Jakarty zobral garderóbu od popredného slovenského návrhára Andreja Baraníka. V Indonézii ho čaká náročný program.

Podľa usporiadateľa českej i slovenskej súťaže Muž roka Davida Novotného budú musieť súťažiaci vstávať o šiestej hodine ráno.

Barabáš i Pochobradský budú Slovensko a Česko reprezentovať vôbec po prvý raz v histórii tejto súťaže. Na svetovom finále Mister International o titul zabojuje dovedna 65 mužov. Finále je na programe 20. novembra. Agentúru SITA informoval organizátor súťaže Muž roka David Novotný.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Silvia Lakatošová