13 najoslnivejších kráľovien krásy v histórii Miss World, aký je ich osud?

Miss world.jpg

Miss World je jednou z najstarších súťaží krásy na svete. Bola založená v roku 1951 britským reklamným agentom Ericom Morleym. Išlo pôvodne iba o jednorázovú záležitosť. Voľba najkrajšej ženy sveta sa však stala natoľko populárnou, že si Miss World volíme každý rok.

Web Bright Side zostavil zoznam tých najkrajších kráľovien krásy a ako uvádza, vôbec to nebolo jednoduché vybrať z dlhého zoznamu neuveriteľne krásnych žien tie najatraktívnejšie. 

Susana Duijm, Venezuela

Miss World 1955

Venezuela drží rekord v počte víťazstiev v súťaži Miss World. Krásky z tejto krajiny získali tento titul až šesťkrát a Susana bola prvý z nich. Vďaka tomuto titulu odštartovala hereckú kariéru a začala pracovať ako televízna moderátorka.

Penelope Coelen, Južná Afrika

Miss World 1958

Táto 18-ročná dievčina, ktorá pracovala ako sekretárka, očarila porotu a stala sa prvou víťazkou súťaže krásy pochádzajúcej z Južnej Afriky. Po získaní titulu zo svojho rodiska odišla, ale neskôr sa vrátila. Vydala sa a patrí medzi dámu z vysokej spoločnosti. Má päť synov a tri vnúčatá. Coelen rada fotografuje a je vlastníkom salónov krásy. Dokonca bola po nej pomenovaná ruža: Rosa Penny Coelen.

Ann Sidney, Veľká Británia

Miss World 1964

Ann Sidney bola druhou Britkou, ktorej sa podarilo vyhrať súťaž Miss World. Po jej víťazstve hrala v množstve menších úloh v televízii a filmoch, ako napríklad The Avengers a ukázala sa aj  v jednej z bondoviek

Madeline Hartog-Bel, Peru

Miss World 1967

Po svojom víťazstve v súťaži Madeline žila v Paríži a neskôr na juhu Floridy. Tam sa aj sa vydala a porodila dcéru.

Jennifer Hosten, Grenada

Miss World 1970

Rok po víťazstve v súťaži začala Jennifer pracovať u Air Canada, vydala sa a presťahovala sa na Bermudy. Neskôr do Kanady, kde vyštudovala univerzitu a stal sa z nej psychoterapeut. Má dve deti a päť vnúčat.

Cindy Breakspeare, Jamajka

Miss World 1976

Cindy Breakspeare zanechala kariéru modelky a začala sa venovať hudbe. Má tri deti, vrátane syna s Damianom Marleym (jamajský reggae spevák a trojnásobný držiteľ ceny Grammy, pozn redakcie), ktorý pokračuje v stopách svojho otca a stal sa slávnym reggae umelcom. Cindy má tiež štyri vnúčatá.

Sarah-Jane Hutt, Veľká Británia

Miss World 1983

Ešte jedna zástupkyňa zo Spojeného kráľovstva, ktorá dobyla svet a získala prestížny titul krásy. Víťazstvo Sarah-Jane Hutt rozzúrilo ostatné súťažiace až natoľko, že napadli rozhodnutie poroty a jedna z nich dokonca odmietla zúčastniť sa párty na počesť korunovácie Miss World. 

Linda Pétursdóttir, Island

Miss World 1988

Linda je nielen kráľovná krásy, ale tiež úspešná podnikateľka. V priebehu 20 rokovvybudovala vlastnú kúpeľnú spoločnosť, vydala autobiografiu a v roku 2015 sa zúčastnila opäť v súťaži Miss World – tentoraz ako člen poroty.

Aishwarya Rai, India

Miss World 1994

Aishwarya Rai je slávna herečka, modelka a tvár L’Oreal. Hovorí plynule piatimi jazykmi: angličtina, hindčina, marátčina, tamilčina a tulčina. Od roku 2007 bola vydatá za Abhisheka Bachchana, syna známeho herca Amitabha Bachchana. V roku 2011 sa im narodila dcéra.

Priyanka Chopra, India

Miss World 2000

Priyanka je talentovaná speváčka, herečka a modelka. Okrem toho sa angažuje v množstve charitatívnych akcií v Indii a USA. Je dobrovoľnou vyslankyňou pre CAF a Zväz indického priemyslu. Pomáha organizovať kampane na odstránenie negramotnosti.

Rosanna Davison, Írsko

Miss World 2003

Rosanna Davison je modelka, herečka, speváčka a autorka knihy o varení Eat Yourself Fit, ktorá sa stala bestsellerom. Rosannin otec je slávny hudobník Chris de Burgh, ktorý venoval jednu zo svojich piesní svojej dcére.

Ksenia Sukhinova, Rusko

Miss World 2008

Ksenia sa venovala športu, gymnastike a behu. Po víťazstve v Miss World odštartovala modelingovú kariéru v Taliansku, Španielsku a vo Francúzsku. Zúčastnila sa prehliadky Valentino a ďalších známych návrhárov. Ksenia sa stala tiež viackrát členom poroty pri voľbe Miss World a v roku 2016 bola jedným z porotcov, ktorý kladie otázky súťažiacim.

Megan Young, Filipíny

Miss World 2013

Herečka, modelka a televízna moderátorka, Megan Young sa stala prvou ženou z Filipín, ktorá získala titul Miss World. Narodila sa v USA do zmiešanej rodiny (jej otec je Američan, jej matka je Filipínka). Meganina rodina sa presťahovala na Filipíny, kde dokončila školu a rozhodla sa venovať kariére v televízii.

www.brightside.me

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom