Polícia je pripravená na piatkové pochody, Gašpar vyzýva ľudí k dodržovaniu pokynov

Tibor Gašpar
Bývalý prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš.

BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Polícia Slovenskej republiky je podľa prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara pripravená na piatkové pochody či zhromaždenia, uviedol to dnes na tlačovom brífingu.

Predchádzanie incidentom

Tiež vyzval ľudí, aby poslúchli pokyny prítomných policajtov v miestach zhromaždení, aby sa predišlo incidentom. Vyjadril však aj isté obavy nad možnými problémami, ktoré v súčasnosti vyhodnocuje polícia najmä na sociálnych sieťach.

„Dnes sme sa stretli aj s oznamovateľmi, pričom by som rád ocenil ich prístup. Polícia však sleduje aj rôzne výzvy na sociálnych sieťach, ktoré burcujú ľudí k násilnému správaniu. Chceme predísť možných incidentom, ako to bolo na konci minulých zhromaždení, keď istá skupina občanov nechcela uposlúchnuť organizátorov. Radi by sme sa tomu vyhli pre tentokrát,“ uviedol Gašpar.

Dopravná situácia v Bratislave

V Bratislave bude podľa prezidenta PZ SR Gašpara najhoršia dopravná situácia v centre mesta, poprosil aj ľudí, ktorí tu parkujú svoje autá, aby v čase pochodov pre istotu preparkovali na iné miesta. Pochod s názvom Postavme sa za slušné Slovensko sa bude konať až v 48 slovenských mestách a až v 17-tich zahraničných metropolách.

Organizátori žiadajú nezávislé vyšetrenie dvojnásobnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tiež žiadajú novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin. V hlavnom meste sa začína zhromaždenie o 17. hodine v piatok 9. marca 2018.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakTibor Gašpar