171 cyklistov absolvovalo súťaž ENERGIA NA KOLESÁCH

Foto: Enel

BRATISLAVA 16. júna (WBN/PR) – V nedeľu o 10, 45 hodine odštartovalo 171 nadšencov cyklistiky na trať druhého ročníka pretekov rekreačných cyklistov – Energia na kolesách. Súťaž organizujú Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel v rámci 59. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Víťazom Energie na Kolesách sa stal 17ročný Tomáš Meňuš so štartovným číslom 11. Na druhom mieste je 28 ročný Matej Mydla s číslom 86. Tretí do cieľa amatérskych pretekom dorazil Matej Adamec, 33 ročný Bratislavčan. Vīťazným tīm spomedzi 10 tímov s celkovo 43 pretekármi je tīm firmy JANOM ženy.

Najmladší účastník súťaže mal 8 rokov, najstarším bol 78 ročný Arpád Csaplár.

Pre zdatných cyklistov a zostavené tímy bola pripravená maratónska trať dlhá 42 km a pre ostatných priaznivcov cyklistiky a rodiny s deťmi skrátená 19,6 km trať. Prvých 37 kilometrov bolo spoločnou hoby jazdou za sprievodným vozidlom, posledných 5 km ako pretek.

Akcia sa konala pod záštitou Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska (MCP OS), Slovenského zväzu cyklistiky a partnera Slovenské elektrárne, a.s.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom