Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svetielko pomoci
1. marca 2016 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

2% NA POMOC DEŤOM Z ONKOLÓGIE – PREČO ICH VENOVAŤ PRÁVE NÁM

BRATISLAVA 1. marca 2016 (WBN/PR) – Sme rodičovská organizácia, ktorá vznikla na základe osobných skúseností s vážnym onkologickým ochorením a následnou stratou dieťaťa. Osobná skúsenosť je to najbolestnejšie, čo môže pri práci v tejto oblasti byť. Organizáciu vedú dve matky, ktoré si prešli stratou dieťaťa. Obe dobre poznajú dané prostredie, vedia ako čo najlepšie pomáhať, keďže si tým osobne prešli.

Deťom a ich rodinám pravidelne pomáhame od roku 2006. V roku 2008 sme začali komplexne riešiť potreby detí a rodičov na detskom onkologickom oddelení v Košiciach. Našou prioritou je podpora chorých detí v rámci Košického a Prešovského kraja. Na hlavných projektoch spolupracujeme s Ligou proti rakovine SR – detský mobilný hospic, preprava detských onkologických pacientov, ubytovanie v náhradnom domove Ligy proti rakovine pre rodičov chorých detí. Dlhodobo a pravidelne pokrývame reálne potreby detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa počas liečby ich dieťaťa stretávajú s rôznymi problémami, od strachu, stresu z choroby dieťaťa, až po stratu príjmu, zamestnania alebo rozpadu rodiny. Rodinu, ktorej ochorelo dieťa, vždy berieme ako celok a prihliadame na jej potreby.

Deťom a ich rodičom pravidelne poskytujeme služby pacientského dôverníka, psychologičky, sociálnej pracovníčky, prepravu detských pacientov, ubytovanie pre rodičov, materiálnu pomoc, informačný servis.

Sme prvým a jediným detským mobilným hospicom na východnom Slovensku. Podporujeme rodiny s deťmi v terminálnom štádiu, poskytujeme domácu hospicovú starostlivosť a podporu rodín po strate dieťaťa.

Spolupracujeme s organizáciami z celého Slovenska s rovnakým alebo podobným zameraním – Liga proti rakovine, Dobrý anjel a iné.

O tom, čo sme pre deti a ich rodiny za posledné roky do súčasnosti urobili a ako sme im pomohli, hovoria skutočné čísla:

(uvedené údaje sú k 31.12.2015)

Detský mobilný hospic, domáca hospicová starostlivosť – od roku 2012

Celkový počet pacientov: 20 – 9/KE kraj, 11/PO kraj

Celkový počet dní starostlivosti: 968

Celkový počet domácich návštev: 98

Najkratšia starostlivosť: 2 dni

Najdlhšia starostlivosť: 218 dní

Preprava detských onkologických pacientov – od roku 2011

Celkový počet najazdených km: 327 206

Celkový počet jázd: 1709

Ubytovanie v náhradnom domove pre rodičov – od roku 2008

Celkový počet ubytovaných osôb: 552

Celkový počet nocí: 2895

Viac informácií o našej organizácii nájdete na www.svetielkopomoci.sk

Odporúčané články

2% z daní PRE DETI Z ONKOLÓGIE – AKO sme ich použili v minulom roku a PREČO ich darovať práve nám Zimné stretnutie rodín s onkologicky chorými deťmi

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...