4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
4 rady varianta uvodni 5.jpg
Shutterstock

BRATISLAVA 3. novembra 2017 (WBN/PR) – Ľudské telo sa v priebehu života vyvíja. Najväčšie zmeny sú viditeľné u detí, ktoré sa menia doslova každým dňom. Ale aj na dospelej koži zaznamenávame zmeny dané nielen vekom.

 1)  Slniečko nám to občas upečie

Detská pokožka je náchylnejšia na spálenie ako tá dospelá, pretože je tenšia. Malé deti by sa nemali nadmieru vystavovať slnečnému žiareniu, nieto sa ešte opaľovať. Natierajte ich krémom s vysokým faktorom SPF. Veľa dospelých starostlivo dbá o svoje deti, ale na seba zabúdajú. Aj svoju pokožku chráňte opaľovacími krémami, nielen počas slnečných dní. Koža si zaslúži starostlivosť aj v zime. Od snehu, rovnako ako aj od vody, sa slnečné žiarenie dobre odráža. Prevencia je zásadná pre elimináciu ďalších kožných problémov.

 2)  Človek = obľúbená pochúťka pre komára

Bodavý hmyz útočí na všetky vekové kategórie rovnako. Najviac ho však priťahujú ľudia s krvnou skupinou 0[1]. Ľudskou krvou sa živia len samičky. Komárie sliny sú telom vyhodnotené ako cudzia látka.Telo vypustí histamín, ktorý potom dráždi kožu. Prirodzenou reakciou je poškriabať sa. Liečba pomocou krému či gélu obsahujúceho antihistaminiká pomôže uľaviť od príznakov. Fenistil gél má navyše aj chladivýi účinok.

3) Svrbenie kože býva skôr príznakom – po príčine pátrajte inde

Drbajici se chlapecek.jpg
Shutterstock

Pokožka môže sčervenať na poplach a byť varovným signálom, že s telom niečo nie je v poriadku. Niektoré alergény sú prírodné (napríklad peľ, prach, zvieratá), častou príčinou kožných alergií sú však umelé materiály obsahujúce napríklad nikel alebo čistiace prostriedky s obsahom chemikálií.

Predovšetkým u detí je dôležité nájsť príčinu a liečiť ju a zároveň odstraňovaťpríznaky. Svrbenie, začervenanie, žihľavka môžu deťom znepríjemňovať celý deň. Podráždenú kožu je vhodné upokojiť gélom s obsahom antihistaminika. Fenistil gél sa ľahko vstrebáva do pokožky a rýchlo uľaví od svrbenia kože. Fenistil gél má pri miestnej aplikácii aj lokálne anestetický účinok, teda zmierňuje vnímanie bolesti. Je vhodný pre deti a  dospelých a je určený len na krátkodobú liečbu.

Niekoho môže prekvapiť, že až v priebehu života sa stane citlivým na niektoré látky, ktoré preňho predtým dráždivéneboli. Pre mnohé ženy býva zlomovým obdobím tehotenstvo a pôrod. Imunitné reakcie tela sa navyše vekom oslabujú.

4)Zákerné podráždenie pomôžu odhaliť rutina alebo kožný denník

Packshot_gel.jpg
Fenistil

Svrbenie môže postihovať celé telo alebo sa môže prejaviť len lokálne. Môže byť mierne nepríjemné alebo také intenzívne, že narušuje bežný režim. Mnoho škrabancov si nevedomky spôsobíme v spánku. Svrbenie si zaslúži starostlivosť správne zvolenými prípravkami. Fenistil gél neobsahuje alkohol, parfumy ani farbivá. Tieto látky sú často skrytou príčinou podráždenia kože u malých aj veľkých. Pretrvávajúce podráždenie či svrbenie kože je však potrebné neodkladne konzultovať s lekárom. Rozškriabaná koža nevyzerá atraktívne a cez porušenú vrstvu sa môžu do tela dostať škodlivé látky. Preto by sa,obzvlášť u detí a starších osôb, mali riešiť i drobné pupienky. Pokožka v starobe stráca svoje prirodzené vlastnosti – obranyschopnosť a regeneráciu. Stále neviete prísť na dôvod červenej pokožky? Pouvažujte nad zavedením kožného denníka.

Viac informácií na: www.fenistil.sk

Pozorne čítajte príbalovú informáciu. O správnom použití sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Fenistil 1 mg/g gél je liek, ktorý sa používa na kožu. Obsahuje dimetindenimaleas.

V prípade otázok kontaktujte, prosím: GlaxoSmithKlineConsumerHealthcare Czech Republic, s.r.o., Hvězdova 1734/2C, 140 00 Praha 4, e-mail: cz.info@gsk.com, tel.: +420 222 001 111. Prípadné nežiaduce účinky,prosím,hláste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky sú vlastnené alebo licencované skupinou spoločností GSK. ©2017 skupina spoločností GSK alebo poskytovateľ príslušnej licencie.

Dátum prípravy materiálu: 10/2017, ZINC:CHCSK/CHFENI/0013/17d

KOMERČNÁ INFORMÁCIA

[1]Štúdia amerického Ústavu pre technológie ochrany proti škodcom z roku 2004

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia