Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mrva005 medium.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Ján Mrva

5 najväčších problémov Bratislavy

BRATISLAVA 7. septembra 2018 (WebNoviny.sk) – Obyvatelia Bratislavy sa vyjadrovali v ankete, čo ich najviac trápi v hlavnom meste. Toto sú podľa nich najväčšie problémy:

1. Doprava – Kto nebol v kolóne, nevie čo je bratislavská doprava

Každý v Bratislave vie, čo je kolóna a pravidelne v nej stojí aspoň raz do týždňa  (tí šťastnejší). S problémom parkovania je to ešte horšie, to rieši Bratislavčan denne.  A v hromadnej doprave to nie je o nič lepšie.  Chcete sa dostať niekam aj s prestupovaním? Tak vás neminie dlhé čakanie na zastávke, pretože chýba zladenie s prestupnými spojmi. Ovácie okolo električky do Petržalky sú na mieste, ale nemali byť vybudované už aj ďalšie nové trate do iných mestských častí?

2. Cyklotrasy – Na bicykli len s testamentom

Už ste skúsili ísť bicyklom aj mimo lesoparku? Ak túžite po adrenalínovom športe, skúste sa dostať napríklad z Vrakune do centra. Hlavné mesto v srdci Európy cyklistom skôr kladie prekážky, ako uľahčuje presun. Hlavné mesto má veľmi málo cyklotrás a ak sú, tak na nich veselo parkujú autá.

3. Financovanie – Rozumné hospodárenie je zo sveta sci-fi

Transparentným a efektívnym hospodárením mesta a mestských podnikov by sa dali ušetriť milióny eur. Mesto nerobí zimnú a letnú údržbu, výsadbu zelene, ale všetko zabezpečuje externá firma, a to už tak efektívne nie je ani finančne a ani vo výsledku. A vybavovať niečo na magistráte? Znamená vrátiť sa v čase a stráviť tam nekonečne veľa času.

4. Zeleň – Rúbanisko do posledného stromu

V poslednom období sú veľmi časté výruby stromov a nahrádzanie zelene betónom. Potom sa nemôžeme čudovať, že nás postihnú prívalové dažde a v lete je na uliciach neznesiteľne teplo. Zeleň treba chrániť a občania to chápu a protestujú, ale stále niekto „zhora“ prikáže zobrať pílu a zaťať aj do zdravého živého stromu.

5. Komunity – Človek na poslednom mieste

Máte v rodine seniora, ktorý potrebuje stálu opateru? Asi viete, že pomoc mesta nie je ani minimálna. Chýbajú zariadenia pre seniorov, špecializované pre obyvateľov trpiacich demenciou a Alzheimerovou chorobou, ako aj denné stacionáre, opatrovateľská služba…  A ak ste mladá rodina, Bratislava vám život tak isto neuľahčí. Chýbajú nájomné byty, ktoré sú v iných metropolách neoddeliteľnou súčasťou. Ste Bratislavčan a chcete mať výhody? Škoda, k Bratislavskej mestskej karte sa nedostanete, lebo neexistuje. V súčasnosti funguje iba karta nemenovanej banky. Ak máte inú banku, máte smolu.

Problémov v hlavnom meste je viac ako veľa. Týchto 5 oblastí definovali obyvatelia Bratislavy v ankete, ktorú osobne od minulého roka  robí Ján Mrva,  starosta mestskej časti Vajnory.  Je starostom už 12 rokov a podarilo sa mu veľa zmeniť v prospech Vajnorčanov, a to len z financií, ktoré mal k dispozícií. Vybudoval nové parky, postavil nový Dom kultúry, 2 škôlky, rekonštruoval školu a postavil ďalších 5 tried, postavil 31 km nových cyklotrás…  Nechce sa nečinne pozerať, ako mesto zle hospodári, ustupuje developerom a finančným skupinám a na posledné miesto odsúva záujem bežného občana.  Aj preto sa Ján Mrva rozhodol kandidovať na primátora Bratislavy. Chce dokázať, že zmena Bratislavy  k lepšiemu je možná. Stačí byť neúnavný, robiť veci s láskou k ľudom, konať odborne a transparentne, samozrejme, vrátane dobrého hospodárenia bez vytvárania dlžôb.

Viac informácií o jeho programe na www.janmrva.sk

Objednávateľ: Ing. Ján Mrva, Pri mlyne 30, 831 07 Bratislava
Dodávateľ: SITA Slovenská tlačová agentúra a.s., Mýtna 15, 811 07  Bratislava, IČO 35745274

Natívny článok

Odporúčané články

Dosluhujúca starostka dala spáliť úradné dokumenty, obyvateľ obce natočil video Ústavný súd dostal sťažnosti zo Sliepkoviec a Hrnčiarskych Zalužan k výsledku komunálnych volieb

Neprehliadnite

Danko vypovedal na polícii, dôvodom slová o vojne adresované Kotlebovi Dosluhujúca starostka dala spáliť úradné dokumenty, obyvateľ obce natočil video Odborári zásadne odmietajú zvyšovanie počtu pacientov na sestru, hrozia zbytočné úmrtia Veľká Británia sa dohodla s Európskou úniou na brexite, premiérka Mayová zvoláva ministrov Hrnčiar nebude výroky Fica o štátnom prevrate komentovať, podľa Galka by mali zasadnúť výbory Problémy slovenského školstva nie sú len na úrovni učiteľov, analytik Dráľ hovorí aj o riaditeľoch Systém zálohovania sklenených fliaš sa meniť nebude, podľa enviromentalistov sú otázne tetrapaky Takáto šikana je neodpustiteľná, reaguje prezident Kiska na vyjadrenia Fica o štátnom prevrate

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies