5 netradičných využití uhorky, poznáte ich?

žena, uhorka, zdravá strava
www.thinkstock.com

Obľubujete uhorky? Máme pre vás dobrú správu.

Táto zdravá zelenina okrem toho, že môže obohatiť náš organizmus o veľké množstvo vitamínov, dokáže aj iné veci. Tu sú naše tipy.

Zahmlené zrkadlá

Zahmlievajú sa vám zrkadlá v kúpeľni, keď sa sprchujete? Plátkom uhorky prejdite po obvode zrkadla a vaše zrkadlá sa už viac nebudú rosiť.

Sprchovací kút, sprcha, kúpeľňa
www.thinkstock.com

Čisté topánky

Máte dôležitú schôdzku alebo pohovor a vy si uvedomíte, že nemáte dostatok času, aby ste si vyleštili svoje kožené topánky? Plátkom čerstvo rezanej uhorky prejdite cez topánky. Poskytne vám rýchly a trvanlivý lesk, ktorý nielen skvele vyzerá, ale tiež odpudzuje vodu.

Topánky, nohy, obuv
www.thinkstock.com

Lesk pre vodovodnú batériu

Hľadáte spôsob ako vyčistiť vodovodné batérie, umývadlá alebo čokoľvek z nerezovej ocele? Vezmite plátok uhorky a pretrite ňou povrch, ktorý chcete vyčistiť. Prinavráti materiálu lesk a pritom nezanecháva šmuhy a neubližuje našim rukám.

Vodovodný kohútik, batéria, umývadlo
www.thinkstock.com www.thinkstock

Bojovník proti stresu

Potrebujete odbúrať stres? Rozrežte celú uhorku a dajte ju do vriacej vody. Chemické látky a živiny z uhorky budú reagovať s vriacou vodou a vytvárajú upokojujúcu, relaxačnú arómu. Je preukázané, že takáto inhalácia znižuje u ľudí stres.

Stres
www.thinkstock.com

Svieži dych

Odchádzate z pracovného obeda a uvedomíte si, že nemáte žuvačky? Vezmite si plátok uhorky a pritlačte ju na podnebí úst svojim jazykom po dobu 30 sekúnd, čím sa eliminujú zápachy z úst.

Uhorka, zelenina, zdravá strava, žena
www.thinkstock.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom