5 odhalení o kožnej alergii!

5 odhaleni varianty 1.jpg
Shutterstock

BRATISLAVA 3. októbra 2017 (WBN/PR) – Nikdy ste netrpeli alergiou na  mačky a peľová sezóna Vás necháva v pokoji? Možné je, že za alergickú reakciu môže iná príčina, často i látka, s ktorou ste nikdy pred tým nemali problém. Neklesajte na duchu, svrbenie a začervenanie  je možné zmierniť. Tu je  5 najčastejších spúšťačov citlivej pokožky.

Vplyv na stav pokožky môže mať aj diéta

Packshot_gel.jpg
Fenistil

Niektoré potraviny sú známe tým, že po ich konzumácií môžu na tele vzniknúť pupienky. Citrusové plody, mlieko, kôrovce. Nevýhodou je práve  zdĺhavý proces, kedy musíte zistiť, ktorá potravina spôsobuje reakciu. Svrbenie môže postihovať celé telo alebo len určitú oblasť. Pokožku upokojíte gélom Fenistil.

Vyhnúť sa zvieracej srsti nestačí

5 odhaleni o kozni alergii 2.jpg
Shutterstock

Dráždivé  látky  nehľadajte len v srsti psov a mačiek. Najviac alergénov sa nachádza v slinách alebo pote domácich zvierat, preto nemusí byť vždy riešením zaobstarať si bezsrstnú variantu. Lokálne kožné problémy najrýchlejšie vyriešite gélom, ale pri väčších alebo dlhšie trvajúcich problémoch odporúčame konzultáciu s lekárom.

Máte alergiu na oblečenie?

Niektoré tkaniny, ako je vlna, môžu dráždiť pokožku. Koža môže tiež zle reagovať na gumu vyrobenú z prírodného latexu. Latexová alergia je reakciou na bielkovinu rastlinného pôvodu, pretože latex sa získava z mlieka  stromu kaučukovníku . Dajte si pozor  aj na oblečenie, ktoré si skúšate v kabínke. Niektoré kúsky mohli  mať na sebe mnohí ľudia pred Vami .Vaša pokožka môže zareagovať i na pot, či  chemické prípravky. Problémovú časť tela umyte vodou, vysušte a začervenené miesto skúste natrieťgélom Fenistil. A Odev určite vyperte.

Prísady spôsobujúce alergie nájdete aj v kozmetike

Koža svrbí, je pokrytá pupienkami a citlivá na dotyk? Alergie často spôsobujú  aj látky v kozmetike, ktorú používate prvýkrát. Pokiaľ nemáte nový produkt, skontrolujte zloženie všetkých prípravkov, ktoré používate. Pokožka  môže reagovať s oneskorením alebo alergia  sa môže objaviť z čista jasna.  Dajte si pozor na čisté ruky a nástroje pri líčení. Neobvyklé nie sú ani prípady podráždenia, ktoré spôsobila partnerova kozmetika.

Za neznášanlivosťou bižutérie stojí nikel

5 odhaleni o kozni alergii 1.jpg
Shutterstock

Lacné šperky sú dostupné a vďaka tomu si môžete zaobstarať čo je aktuálne trendy. Práve kvôli cene sa používajú materiály, ktoré nie sú úplne vhodné pre každého. Reakciu môže vyvolať i chróm, kadmium či olovo. Preto by ste mali voliť šperky, priktorých poznáte pôvod a zloženie. Potenciálne dráždivé prímesi sa vyskytujú aj u opaskových spôn či sponiek do vlasov.

Viac informácií na: www.fenistil.sk

Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu.  O správnom  použití sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. Fenistil 1 mg / g gél je liek s použitím na pokožku. Obsahuje dimetindenimaleas.

V prípade otázok kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline ConsumerHealthcare Czech Republic  s.r.o, Hvězdova 1734 / 2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com, tel: +420 222 001 111. Prípadné nežiaduce účinky prosím hláste na: ch.safety@gsk.com.

Ochranné známky sú vlastnené alebo licencované  skupinou spoločností GSK .©2017 skupina spoločností  GSK alebo  poskytovateľ príslušnej  licencie
Dátum prípravy materiálu: 9/2017, ZINC: CHCSK/CHFENI/0013/17c

KOMERČNÉ ZDELENIE

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom