5 rád, ako roztiahnuť nové topánky, ktoré nás tlačia

Ako roztiahnuť topánky.
www.pixabay.com

Skoncujte s bolestivými otlakmi na nohách. Super tipy, ako roztiahnuť topánky, aby vás netlačili.

Poznáte ten pocit, keď v obchode neviete odolať krásnym lodičkám, či iným topánkam a zrazu máte ďalší kúsok vo vašej zbierke? Po prvom dni však zistíte, že vás tlačia. Možno kvôli podpätku, no možno ich treba len trošku rozchodiť alebo roztiahnuť. Tu je 5 rád, ako sa s tým vysporiadať.

Topánky, ktoré vás tlačia nemusíte okamžite reklamovať. Ani ich odložiť na poličku. Použite niektorý z nasledujúcich trikov, ktoré vám pomôžu topánky roztiahnuť. Potom sa môžete naďalej pýšiť svojimi topánkami na verejnosti a užívať si krásne zladené outfity.

1. Použite napínače na topánky

Prvých pár dní noste obuv len krátko alebo len doma a hneď po vyzutí ich vráťte na napínač. Takto si topánka zapamätá svoj tvar.

Ako roztiahnuť topánky.
Foto: womenrack.com

2. Mokré ponožky

Dajte si mokré ponožky a prechádzajte sa v topánkach. Takto sa postupne roztiahnu.

Mokré ponožky dokážu roztiahnuť topánky.

3. Fén

Dajte si ponožky, obujte si topánky a fénom zahrievajte miesto, kde vás tlačia a pritom sa pokúšajte hýbať prstami v topánke. Potom si ich nechajte na nohe, kým topánka nevychladne. Môžete to opakovať, kým nedosiahnete žiadanú veľkosť.

Fénom sa dajú roztiahnuť topánky.

4. Vrecko s vodou

Naplňte vrecúško s vodou a dajte ho do topánky, ktorú vložte do mrazničky. Voda naberie zmrazením objem a zväčší tak topánku.

Aj vrecúško s vodou môže pomôcť.
Foto: pinterest.com

5. Alkohol

Polejte topánky jemne alkoholom a vyplňte novinami. Topánky sa tak roztiahnu. Druhý spôsob je zmiešať alkohol s vodou v pomere 1:1 a naliať do fľaše s rozprašovačom. Následne nastriekať na topánky. Nezabudnite však pri všetkých možnostiach dobre zvážiť, ktorá by bola vhodná vzhľadom na kvalitu a materiál vašich topánok.

Alkohol.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie #2WBN