5 skvelých hier pre milovníkov prekážok

hra, mobil
play.google.com

To, akú odozvu mali a majú videoherné tituly ako Frogger či Crossy Road, dokazuje, že medzi hráčmi je prekonávanie prekážok obľúbenou hernou činnosťou.

Písal sa rok 1981, keď vyšla hra Frogger. Išlo o to, pomôcť prejsť skupinke žiab na druhú stranu cez rušnú diaľnicu a nebezpečnú rieku. Bolo to jednoducho, avšak dostatočne inovatívne na to, aby hra upútala pozornosť hráčov všetkých vekových skupín a aby sa jej tí nedokázali nabažiť.

Počas rokov sa predaj Froggera v súvislosti s viacerými platformami dostal do miliónových čísel a hra sa oprávnene dostala do videohernej siene slávy.

Ďalšou z radu takýchto dôležitých hier je Crossy Road, ktorá sa vekom rozhodne nevyrovná svojej staršej predchodkyni. V skutočnosti je na trhu menej ako rok, keďže bola prvýkrát vypustená pre iOS na sklonku roka 2014. Stojí však na známom a overenom, 34 rokov starom koncepte, ktorý hráča núti intenzívne sa skamarátiť s tlačidlom „zopakovať“/„nový pokus“. :-)

Áno, je to „iba“ hra, kde pohybuješ sliepkou cez diaľnicu a železničnú trať a musíš dávať pozor, aby ťa nič nezrazilo. Napriek tomu je to návykové a dá sa pri tom zažiť veľa zábavy. Môžu to potvrdiť milióny hráčov.

Skôr či neskôr, keď sa hráčovi Crossy Road zunuje, začne sa obzerať po niečom novom, podobnom. Ak chceš byť pripravený na ten moment, zoznám sa s nasledujúcimi hrami:

1. Jurassic Hopper

Je to ako Crossy Road, ale s dinosaurami! A zbraňami, elektrickým oplotením a zničiteľnými prostrediami. A zmienili sme dinosaury? Nie, vážne, hra Jurassic Hopper sa možno na Crossy Road podobá až príliš, ale prináša dosť veľa nových herných prvkov, aby rozhodne stála za vyskúšanie.

Jurassic Hopper, hra, mobil

2. To The End

V tejto hre získavaš kontrolu nad valiacim sa ozubeným kolesom, s ktorým musíš prekonávať rôzne prekážky – rieky, klince, padacie dvere a mnoho ďalšieho. Hra je extra výzvou, pretože hráč je limitovaný tromi životmi a ak ich premrhá, musí začať odznova. Vďaka ovládaniu je To The End vskutku jednoduchou hrou a dobrým spôsobom, ako stráviť voľné chvíle.

To The End, hra, mobil
LUČENEC 10. mája 2016 (WBN/PR) - Domáci obchodný reťazec CBA Slovakia, a.s. otvoril v zrekonštruovanom Obchodnom dome Prior v Lučenci novú prevádzku. Pilotný koncept prináša mnoho noviniek v oblasti dizajnu, vybavenia a zariadenia obchodu. Mnohé trendové prvky a inovácie slovenský reťazec použil vôbec prvýkrát. OD Prior na Novohradskej ulici 3 v Lučenci patrí do siete obchodných domov Prior Stred, a. s. Zvolen a bol prvýkrát otvorený ešte v roku 1982. Modernizácia a prestavba priniesli pre zákazníkov väčší komfort, pribudli napríklad nové eskalátory. Priestor, ktorý si prenajala CBA Slovakia pred rekonštrukciou OD Prior zaberal rakúsky obchodný reťazec. Podobne si úspešný domáci obchodník prenajal priestory po dvoch filiálkach britského reťazca, konkrétne v bratislavskej Karlovej Vsi na Kempelenovej ulici (19. apríla) a v Banskej Bystrici na ulici Kpt. Nálepku v OD Úsvit (3. mája). Domáci hráč ukazuje, že dokáže využiť potenciál priestorov svojím konceptom predajní. "Nová prevádzková jednotka v OD Prior je kotevným nájomcom obchodného domu a môže sa smelo porovnávať s modernými obchodmi vo vyspelej Európe. V mnohých atribútoch je unikátna. Celá plocha predajne, teda 713 m2 prešla rozsiahlou rekonštrukciou s celkovými nákladmi takmer 230 tisíc eur. Cieľom bolo otvoriť prevádzku, ktorá bude vyhovovať moderným trendom aj o niekoľko rokov a bude ponúkať zákazníkom lepší nákupný zážitok. Verím, že sa nám to podarilo," uviedol Vladimír Kocúrek, viceprezident CBA Slovakia, a.s. pri príležitosti slávnostného otvorenia – video si môžete pozrieť tu: youtu.be target="_blank">youtu.be/a> www.youtube.com Supermarket prináša niekoľko zaujímavých inovácií. Reprezentujú ho hlavne použité grafické vyhotovenia sekcií, prím v predajni hrajú jednoduché čisté línie, jednoznačná farebnosť a osvetlenie. Príjemný pocit z priestoru dopĺňajú aj prvky dreva, zvolené odtiene dlažby, obloženie stropov a drobného imobiliáru. Samozrejmosťou je široký výber tovaru s dôrazom na čerstvosť. Z približne 7000 položiek tvoria čerstvé tovary približne tretinu. Z tohto dôvodu pribudli prístenné chladiace vitríny, pestrej ponuke dáva vyniknúť aj tmavý podhľad. "Dôraz na tovar podčiarkuje i zvolené osvetlenie. Bežné svietidlá vytvárajú difúzne, umelé a chladné svetlo, a preto sme použili okrem líniového osvetlenia aj bodové teplé osvetlenie pre zvýraznenie sortimentných sekcií alebo zaujímavých ponúk," opisuje detaily predajne V. Kocúrek. Ponuka čerstvého mäsa a mäsových výrobkov láka už z diaľky korporátnou farebnosťou partnera sekcie, ktorá je stelesnená červeným, lesklým keramickým obkladom v typickom retro štvorcovom formáte. Pri vchode potešia zákazníkov nákupné vozíky s detskou sedačkou. O zákaznícky komfort sa bude starať kolektív zamestnancov a tri pokladničné zóny s modernými dotykovými pokladnicami. [photo id="875117"]

3. Cliffy Jump

Viac pascí, tŕňov a nebezpečných výmyslov očakávaj v hre Cliffy Jump. Tvoja postava sa pohybuje sama, ty musíš len v správnom čase zaistiť, aby skočila. A keď budeš napredovať, poodomykáš tucty milých postavičiek.

Cliffy Jump, hra, mobil
Domáci obchodný reťazec CBA Slovakia, a.s. otvoril v zrekonštruovanom Obchodnom dome Prior v Lučenci novú prevádzku. Pilotný koncept prináša mnoho noviniek v oblasti dizajnu, vybavenia a zariadenia obchodu. Mnohé trendové prvky a inovácie slovenský reťazec použil vôbec prvýkrát.

4. The Branch

Zatiaľ čo v iných hrách sa musíš prekážkam vyhýbať, v The Branch je to trochu inak – musíš v podstate pohybovať celým levelom (celou platformou, na ktorej sa tvoja postava ocitla), aby si sa mohol pohnúť ďalej a dôjsť na koniec. Zbieraj drahokamy, aby si mohol odomykať nové postavičky.

The Branch, hra, mobil

5. Super Hexagon

Hľadáš skutočnú výzvu? Vyskúšaj Super Hexagon – nikdy nekončiace cvičisko s prekážkami, v ktorom neprežiješ dlhšie ako pár sekúnd.  :-) Vážne, obtiažnosti sú len tri – ťažká, ťažšia a najťažšia. Navzdory tomu je však táto hra brilantná a skutočne stojí za tých pár eur, ktoré za ňu vysolíš.

Super Hexagon, hra, mobil
Fíni získali na Slovensku zlato Foto: SITA, AP
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom