6 dôvodov, prečo je dobré prikladať si ľad na tvár

Lad 2.jpg
www.thinkstock.com

Ľad na tvári sa stal populárnym ranným aj večerným rituálom pre lepší vzhľad pleti. Je to úžasná technika, ktorá sa už dlho používa v kúpeľoch a na ošetrenie pleti. Podľa odborníkov obnovuje tvár, bráni tvorbe vrások, bojuje proti akné a škvrnám, zlepšuje krvný obeh a dodáva pleti zdravý vzhľad. Nepoužívajte však ľad vytiahnutý priamo z mrazničky. Počkajte cca dve minútky a následne aplikujte. Pozrite sa, aký účinný je obyčajný ľad pre našu pokožku.

1. Rozžiari pleť

Ľad zlepšuje krvný obeh, ktorý dodáva našej tvári zdravý lesk.

Krásna žena, pleť
Foto: SITA

2. Zmierňuje škvrny

Taktiež môže pomôcť zmierniť škvrny, pupienky, začervenanie a kožné zápaly. Môžete liečiť dokonca akné a to jednoduchým priložením kocky ľadu. Stačí priložiť kocku ľadu a držať niekoľko sekúnd, kým sa trochu neroztopí na pokožke. Opakujte tento postup každý druhý deň predtým, než pôjdete spať.

Self confident brunette looking at reflection

3. Tmavé kruhy pod očami

Kombinácia uhorkovej šťavy a zmrznutej vody je vhodná na boj proti tmavým kruhom pod očami. Tie môžu byť spôsobené z mnohých dôvodov, ale bez ohľadu na dôvod, vám táto technika pomôže eliminovať opuchy.

Man's tired eyes

4. Tónovanie pokožky

Ľadovú kocku môžete použiť pred nanesením mejkapu. Póry sú minimalizované a základ pod mejkapom zostáva hladký a bezchybný.

Three melting ice cubes

5. Vynikajúca náhrada za mejkap

Kedykoľvek ste v zhone a nemáte čas aplikovať mejkap, ľad vám môže pomôcť. Zabaľte kocku ľadu do plátna a priložte na tvár. Vaša pleť bude žiarivejšia a svieža.

Close up of a young woman putting on makeup

6. Prevencia proti vráskam

Pravidelné používanie ľadu na tvári zmierni príznaky starnutia, redukuje vrásky a zabraňuje výskytu nových.

Detail of woman's face
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom