6 kedysi slávnych celebrít, o ktorých už nikdy nikto nepočul

Edward furlong.jpg

Veľká filmová úloha môže byť niekedy nielen neuveriteľným šťastím, ale i prekliatím. Pozrite si osudy hercov, ktorým zmenila život. Kvôli nej si už totiž nezahrali v iných filmoch alebo skončili na nesprávnej ceste.

Edward Furlong ( Terminátor 2: deň zúčtovania )

V detstve si zahral postavu Johna Connora v pokračovaní Terminátora. Za svoju úlohu získal filmovú cenu MTV a ocenenie Saturn. Potom sa objavil v iných pozoruhodných filmoch ako Kult hákového kríža s Edwardom Nortonom a Detroit Rock City .

Ale od roku 2000 jeho herecká kariéra upadala. Mohol za to pravdepodobne i alkohol, drogy a problémy s domácim násilím, z ktorého ho obviňovali jeho partnerky. Všetko sa mohlo zmeniť s úlohou dospelého Johna Connora v Terminátorovi 3: Vzbura strojov , ale Furlong nebol do projektu zahrnutý.

Edward furlong.jpg

Jennifer Grey (Hriešny tanec)

Film Hriešny tanec sa stal skutočne legendárnym a rovnako aj hlavná postava Baby, ktorú si zahrala Jennifer Grey. Zdá sa, že ideálny začiatok kariéry, ale herečka sa žiaľ viac už výraznejšie nepresadila.

Možno ste ju videli na obrazovke napríklad v seriáli Priatelia alebo Dr. House. A možno ste ju nespoznali kvôli tomu, že si dala upraviť nos. Uvedomila si to i samotná Grey, keď v jednom rozhovore povedala nasledujúcu vetu:Išla som do operačnej miestnosti ako celebrita a vyšla som odtiaľ ako nikto.

Jennifer grey.jpg

Robert Patrick ( Terminátor 2: Deň zúčtovania )

Ďalšia hviezda z Terminátora, ktorá zapadla prachom. Robert Patrick, ktorý skvele stvárnil zlého terminátora T-1000, síce hral už viac ako v sto filmoch, ale každý z nás v ňom vidí iba zloducha, ktorý sa dokázal premeniť na kvapalinu.

Robert patrick.jpg

Carrie-Anne Moss ( Matrix )

Po slávnej sci-fi trilógii bola Carrie-Anne Moss veľmi žiadaná a možno ste ju videli vo filmoch Memento a Čokoláda. Ale úloha tvrdej hackerky sa ukázala byť taká silná a pozoruhodná, že ju bolo ťažké poraziť. Dúfajme, že raz sa jej to podarí.

Niektorí herci nosia slnečné okuliare, ktoré ich skrývajú pred paparazzami. Moss povedala, že ich prestala nosiť, pretože práve vďaka nim ju vždy spoznali. 

Carrie anne moss.jpg

Mark Hamill ( Hviezdne vojny )

Super slávna úloha Lukeho Skywalkera priniesla hercovi len smolu: režiséri ho nechceli obsadiť do hlavných úloh vo svojich filmoch, pretože v ňom každý videl túto postavu. Hamill bojoval s depresiami a neskôr sa musel vyrovnať aj s druhotnými rolami.

Mnohí herci, ktorí hráli vo Hviezdnych vojnách, sa ťažko zbavovali nálepky, ktorú vďaka filmom získali. Avšak niektorí to dokázali, ako napríklad Harrison Ford.

Mark hamill.jpg

Jake Lloyd ( Hviezdne vojny )

Markov kolega tiež nenávidel svoju slávnu úlohu.

Herec povedal: „Moji spolužiaci sa mi posmievali. Vždy, keď ma videli, napodobňovali zvuk svetelného meča. Bolo to strašné, môj školský život sa zmenil na peklo, musel som tiež dávať 60 rozhovorov denne.“

Neskoršie roky Lloyda boli poznačené konfliktmi s políciou a psychickými problémami.

Jake lloyd.jpg

www.brightside.me

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom