7 jednoduchých spôsobov, ako vyčistiť vaše tepny

Arteroskleroza.jpg

Za veľkým množstvom úmrtí je práve ateroskleróza, čiže upchatie ciev. Našťastie existuje spôsob, ako zabrániť a v niektorých prípadoch dokonca zvrátiť komplexný stav, ktorý je ovplyvnený rôznymi faktormi, vrátane autoimunity, infekcie a zlej životosprávy. Existuje niekoľko potravín, ktoré sú veľmi užitočné a môžu pomôcť pri prevencii aterosklerózy.

Vitamíny skupiny B

Užívanie vitamínov B môže pomôcť zabrániť vzniku srdcových chorôb. Potvrdzuje to i štúdia z roku 2005, ktorá zistila, že ak organizmus denne dostáva 2,5 mg kyseliny listovej, 25 mg vitamínu B6 a 0,5 mg vitamínu B12, môže to pomôcť znížiť hrúbku tepny po dobu 1 roka. Odporúča sa, aby sa konzumovali vitamíny skupiny B z prírodných zdrojov.

Vitamin B12
Vitamin B12 sign www.thinkstockphotos.com

Cesnak

Cesnak môže poskytnúť mnoho zdravotných výhod, vrátane zníženia hladiny cholesterolu a zabránenia opätovného hromadenia povlaku v tepnách. Všeobecne je známa jeho schopnosť pôsobiť preventívne, ale aj na liečbu aterosklerózy a iných kardiovaskulárnych ochorení.

Cesnak, zelenina
a kind of seasoning in China www.thinkstockphotos.com garlic/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Granátové jablko

Granátové jablko dokáže zabrániť usadzovaniu povlaku v tepnách.

Granátové jablko
Some red juicy pomegranate, whole and broken, on dark rustic wooden table www.thinkstockphotos.com

Kurkuma

Aktívna zlúčenina v kurkume má silné kardioprotektívne vlastnosti, ako tvrdí viacero štúdií. Podľa jednej štúdie, kurkuma môže zabrániť poškodeniu tepny, keď dôjde k jej upchatiu.

Kurkuma je silný pomocník.

Kyslá kapusta

Kyslá kapusta má antiaterosklerotické vlastnosti. Presnejšie povedané, bolo zistené, že jej konzumáciou dochádza u zvierat k oslabeniu aterosklerotického procesu. Navyše odstraňuje z tela toxíny.

Kyslá kapusta
Foto: Thinkstock

Sezam

Sezamové semená majú silné kardioprotektívne a analgetické vlastnosti. Čiže taktiež zabraňujú upchávaniu tepien a pomáhajú ich udržať zdravé, čím predchádzajú vzniku arterosklerózy.

Napriek skutočnosti, že riziko aterosklerózy je závislé predovšetkým na dedičnom faktore, vaša denná strava hrá podstatnú úlohu. Spolu so zdravou výživou je tiež dôležité byť fyzicky aktívny, prestať fajčiť a svoju hmotnosť mať pod kontrolou.

Sezam, sezamové semienka,
Sesame seeds on spoon www.thinkstockphotos.com

www.fithacker.ru

Napriek skutočnosti, že riziko aterosklerózy je závislé predovšetkým na dedičnom faktore, vaša denná strava hrá podstatnú úlohu. Spolu so zdravou výživou je tiež dôležité byť fyzicky aktívny, prestať fajčiť a svoju hmotnosť mať pod kontrolou.

Pozrite si osvedčený výživový doplnok pre zdravú hladinu cholesterolu v tomto e-shope:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom