7 znakov, že konzumujete veľa cukru

Cukor.jpg

Cukor je jedným z najčastejšie používaných zložiek na svete, preto je čoraz ťažšie sa mu vyhnúť. Aj keď je škodlivý pre naše zdravie, stále mu nedokážeme odolať a stávame sa pomaly na ňom závislí. Závislosť od cukru bola porovnaná so závislosťou od heroínu, čo jasne dokazuje, aká nebezpečná je to zložka. Tu je 7 príznakov, ktoré naznačujú, že musíte prestať konzumovať cukor:

Časté prechladnutie a chrípka

Nadbytočný cukor v organizme napadne a oslabuje imunitný systém, čo vedie k častým prechladnutiam a chrípke. Stávate sa tiež náchylnejší na rôzne ochorenia.

Prechladnutie, chrípka, nádcha, choroba
Winter epidemics. Nice moody young woman sitting in a bedroom and wearing a scarf while suffering from cold www.thinkstockphotos.com

Útlm po jedle

„Mozgová hmla“ po jedle je ďalším príznakom konzumácie veľkého množstva cukru. Cukor môže okamžite zvýšiť hladinu glukózy, ale efekt rýchlo zmizne a tento rozdiel vedie ku kognitívnym problémom, ako je napríklad problém s koncentráciou a útlm mysle. 

Mozog, rozmýšľať, žena, práca, únava, bolesť hlavy,

Častá chuť na sladké

Ak vás často prepadne chuť na sladkosti, už ste závislý. Cukor je veľmi návykový a spôsobuje, že ho budete chcieť stále viac a viac jesť, čo vedie k mnohým zdravotným problémom. 

Sladkosti, nezdravá strava, žena, cukor
Beautiful pregnant woman is eating cake, looking at camera and smiling while sitting on the couch at home www.thinkstockphotos.com

Zvýšenie telesnej hmotnosti

Prírastok hmotnosti je jedným z najhorších príznakov závislosti od cukru. Cukor predstavujú v skutočnosti prázdne kalórie, pretože neobsahuje bielkoviny a vlákninu, takže čím viac ho konzumujete, tým viac ho dostanete do tela. Nadbytočný cukor môže spôsobiť, že pankreas bude produkovať viac inzulínu, čo povedie k inzulínovej rezistencii a zvýšenému riziku vzniku cukrovky.

Váha, obezita, nadváha, chudnutie
Children overweight, young boy on a bathroom scale, www.thinkstockphotos.com

Zmena chuti

Keďže naše telo dostáva cukor a konzumujeme ho nadbytkom, zvyknú si na to naše chuťové poháriky a ich tolerancia voči cukru stúpa a stúpa. To môže spôsobiť zmenu chuti potravín. Dá sa to stopnúť, ak príjem sacharidov včas obmedzíme. 

Jesť, kráska, lyžica, chuť do jedla
Portrait of young woman with spoon in her mouth isolated on white www.thinkstockphotos.com

Tmavé kruhy pod očami a kožné problémy

Cukor je látka vyvolávajúca zápaly, ktorá môže spôsobiť veľa kožných problémov, ako je napríklad rosacea, akné, mastná alebo suchá koža a ekzém. Môže byť tiež príčinou nevzhľadných tmavých kruhov pod očami. Vysoký príjem cukru je spojený s únavou nadobličiek, takže je dôležité, aby ste jeho príjem obmedzili a prešli na zdravšie alternatívy sladenia.

Kruhy pod očami, oči, zrkadlo, pleť
Reflection in the mirror. Woman looks in the mirror noticing the first wrinkles www.thinkstockphotos.com

Únava

Pociťujete dlhšiu dobu nedostatok energie a únavu? Môže to byť znakom nadmernej konzumácie cukru.

Unava.jpg

www.fithacker.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom