Jednoduché tipy, pomocou ktorých využiješ Facebook Messenger naplno

Messenger.jpg

Facebook oznámil, že službu Messenger využíva viac ako 800 miliónov aktívnych užívateľov. Dá sa predpokladať, že väčšina z nich túto službu využíva iba na chatovanie, no táto aplikácia ponúka množstvo iných výhod. 

Za posledný rok sa zmenili aj funkcie, ktoré Messenger ponúka. Musí predsa reagovať na všetky mobilné potreby súčasnosti – posielanie GIF, či žiadosti o Uber. S toľkými novými zmenami sa ti môže ľahko stať, že na niektoré funkcie zabudneš. Práve preto je tu zoznam desiatich

Nepotrebuješ Facebook na to, aby si využíval Messenger 

Každý, kto má platné telefónne číslo, má k dispozícii všetky aktuálne funkcie, ktoré Messenger ponúka a to aj v prípade, že nemáš účet na Facebooku. Jediné, čo musíš urobiť, je stiahnuť si aplikáciu Messenger do svojho mobilu a vybrať si možnosť „Not on Facebook.“

Horizon33_2016 1 12_12 12 31.png
I Foto: SITA/AP

Vyžiadaj si Uber

Môžeš skoncovať s tvojou Uber aplikáciou, volať si môžeš priamo cez Messenger. Ako na to? V rámci konverzácie si vyber ikonu „More,“ ktorá je označená tromi malými bodkami a následne klikni na „Transportation.“ Môžeš sa prihlásiť a požiadať o Uber odtiaľ. Budeš dostávať aktuálne informácie o stave vodiča a môžeš taktiež sledovať aj to, kde sa momentálne nachádza.

Uber stock nov2015 verge 11.0.0.jpg
https://cdn0.vox-cdn.com

Skupinové konverzácie

Ak dlhodobo chatuješ s rovnakou skupinou ľudí, môžeš si prístup k nej uľahčiť – konverzáciám môžeš pomenovať, poprípade pridať k nej ďalších ľudí. Taktiež máš k dispozícii funkciu pridania fotografie.

Oznám svoju polohu

Ak chceš, aby tvoji priatelia vedeli, kde sa práve nachádzaš, prostredníctvom Messengeru im to môžeš ľahko oznámiť. Pošleš im to v správe. V konverzácii klikneš na ikonu „ďalšie“ a vyberieš možnosť umiestnenie. Už stačí iba odoslať a tvoji známi sa dozvedia, ktoré miesto si práve navštívil.

Horizon33_2016 1 12_12 27 58.png
I Foto: SITA/AP

Používaj GIF

Vedel si o tom, že cez Messenger môžeš posielať okrem emotikonov aj Gipfy? Stačí si ich iba nainštalovať a môžeš ich posielať svojim priateľom.

Horizon33_2016 1 12_13 9 9.png
http://screenshots.en.sftcdn.net SOUL 8. novembra (WEBNOVINY) - V juhokórejskom hlavnom meste sa v nedeľu konala masová demonštrácia proti pripravovanému summitu lídrov krajín zo skupiny G20. Protest zvolali odborové organizácie a ďalší aktivisti. V centre Soulu sa podľa organizátorov zišlo asi 40 000 ľudí, polícia hovorí iba o necelých 20 000. Skandujúcich aktivistov obkľúčili tisícky príslušníkov poriadkovej polície. Bezpečnostné zložky nakoniec museli po viacerých incidentoch a roztržkách rozhnevaný dav rozháňať slzotvorným plynom. V súvislosti s prípravou vrcholného summitu panujú v Soule prísne bezpečnostné opatrenia, rôzne obmedzenia a vláda zmobilizovala všetky policajné a armádne sily. "Nikdy nedovolíme, aby iba 20 elitných krajín rozhodovalo o osude celého sveta," znelo z rečníckej tribúny. Aktivisti tiež demonštrovali proti pripravovanej obchodnej dohode medzi Soulom a Washingtonom a žiadali väčšie práva pre robotnícku triedu. Na summit lídrov skupiny najväčších ekonomík sveta G20 pricestujú do Soulu vo štvrtok a piatok svetové politické špičky vrátane amerického prezidenta Baracka Obamu a ďalších vyše troch desiatok svetových lídrov a zástupcov medzinárodných organizácií. Celkovo sa na podujatie chystá približne 10 000 účastníkov. Odborárske a antiglobalizačné hnutia už ohlásili masové demonštrácie.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Facebook