9 detských ikon krásy z minulosti. Ako vyzerajú teraz?

Detske modely.jpg

Pekné tváre detí na nás pozerajú či už z obalov výrobkov, z televíznych obrazoviek či časopisov. Napadlo vám však niekedy, ako vyzerá dnes napríklad chlapec z Kinder čokolády alebo slávna afganská Mona Lisa? Niektoré z hviezd by ste už nespoznali.

Sharbat Gula

Fotografia 12-ročnej Sharbat Guly sa stala slávnou vďaka novinárke Steve McCurry. Tá ju odfotografovala počas afganskej vojny v utečeneckom tábore v Pakistane. „Afganská Mona Lisa“ sa stala populárnou, keď sa snímka objavila na obálke National Geographic v roku 1985.

Steve sa neskôr snažila dievča nájsť, ale podarilo sa jej to až o 17 rokov. Objavila sa nová fotografia Sharbat v National Geographic spolu s jej životným príbehom.

Sharbat.jpg

Laneya Grace

Americká kráska so zelenými očami Laneya Grace začala svoju kariéru modelky, keď mala tri roky. Dnes má dievča viac ako 13 rokov. Účinkovala vo videoklipe „Wake Me Up“ pre kapelu Avicii a nedávno podpísala zmluvu s Disney. Grace je v súčasnosti na obale hračiek „Maleficent Horns“.

#tbt #throwback @roneilchavez @luciatran @jeannesandiego

A post shared by Laneya Grace (@official_laneya_grace) on

@amywenzelphotography ❤️

A post shared by Laneya Grace (@official_laneya_grace) on

Josh Bateson

Chlapec, ktorého tvár na nás pozerala z čokoládových obalov Kinder, už vyrástol. Josh Bateson má dnes 21 rokov. Študoval politiku a medzinárodné vzťahy na univerzite v Loughborough, pričom naďalej pracuje ako model. Má 62 000 nasledovníkov na Instagrame.

These bars are getting bigger? #kinder

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

Ann Turner

Veľa rokov bola totožnosť roztomilého bábätka – tvár značky Gerber pre detskú výživu, záhadou. Až v roku 1978 vyšlo najavo, že táto podobizeň patrí Ann Turner Cook. Otec bol karikaturista a jeho priateľka, umelkyňa Dorothy Hope, vytvorila portrét Ann, keď mala len 4 mesiace a neskôr ju predala značke Gerber.

V dospelosti Ann pracovala ako učiteľka angličtiny a na dôchodku napísala niekoľko detektívnych románov. Dnes má bábätko z loga Gerber 90 rokov.

Ann turner cook.jpg
www.instagram.com/gerber

Mackenzie Foy

Mackenzie Foy sa narodila v roku 2000 v Los Angeles. V troch rokoch už prechádzala po móle a v deviatich rokoch natočila prvý film. Mnohí ju poznajú ako Renesmee Cullenovú, dcéra Edwarda a Belly v ságe Twilight a ako dcéru hlavnej postavy vo filme Interstellar.

#TBT to when I was three!!! yah black eye and big belly that's how I rolled

A post shared by Mackenzie Foy (@mackenziefoy) on

?

A post shared by Mackenzie Foy (@mackenziefoy) on

Kristina Pimenova

Kristina Pimenová je jedným z najobľúbenejších detských modelov v Rusku. Dievča má už 11 rokov a svoju kariéru začala, keď mala štyri roky. Kristina spolupracuje s najlepšími módnymi domami vrátane Prady, Silvian Heach a Burberry. Už vystupovala vo viac ako 20 reklamách.

V roku 2014 bola Kristina uznaná ako najkrajšia dievčina na svete. V tomto roku si zahrala vo filme Ruská nevesta .

Kristina is now represented by @lamodels and @newyorkmodels ❤️

A post shared by Kristina Pimenova (@kristinapimenova2005) on

Sun kissed ☀️??

A post shared by Kristina Pimenova (@kristinapimenova2005) on

Jade Weber

Mladá modelka Jade Weber sa narodila v roku 2005 v Hong Kongu a teraz žije v Los Angeles. Už spolupracovala so známymi značkami ako H & M, Forever 21, Someday by Petite Adele a Abercrombie & Fitch. Jade sa zúčastnila natáčania niekoľkých hudobných videí. V súčasnosti má 12 rokov.

Anastazia Bezrukova

Anastasia Bezrukova aa narodila v Moskve v roku 2004. Do desiatich rokov sa stala najobľúbenejším detským modelom v Európe. Anastasia spolupracovala s Benetton, Pinko, Moschino a Incantom a objavila sa na obálke Vogue Bambini.  Dnes má kráska viac ako 13 rokov.

Спасибо, Аленушка? @alenakunda #anastasiabezrukova

A post shared by Anastasia Bezrukova (@anastasiabezrukovaofficial) on

?By @alena.kunda.photography ?mua @avdeevamakeup ?#anastasiabezrukova #beauty #model #girl

A post shared by Anastasia Bezrukova (@anastasiabezrukovaofficial) on

Spencer Elden

Po vzhliadnutí dokumentu o pôrode Kurt Cobain prišiel s myšlienkou urobiť sériu fotiek dieťaťa plávajúceho v bazéne. Pre túto úlohu si vybral 4-mesačného Spencera Eldena. Rodičia chlapca dostali za fotky ich syna vtedy 200 dolárov.

Dnes má hviezda z obálky slávneho albumu Nevermind Nirvana 26. Spencer sa viackrát pokúsil zopakovať podobné foto. Najnovšiu snímku urobil v roku 2016, ale tentoraz malSpencer na sebe šortky na kúpanie.

25 years #SpencerElden #Nevermind #Nirvana

A post shared by Nirvana Lado-B (@nirvana_lado_b) on

www.brightside.me

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kurt Cobain