7 kozmetických produktov, na ktoré míňate zbytočne

Befunkycollage2.jpg

Občas nás vedia reklamy ovplyvniť natoľko, že v nás vzbudia túžbu po produktoch, ktoré v skutočnosti vôbec nepotrebujeme. Ženy sú pre krásu ochotné urobiť veľa, a tak si kupujú séra, masky, krémy a iné produkty, ktoré sľubujú veľa, ale splnia len málo. 

1. Krémy proti celulitíde

Mnoho žien si stále myslí, že celulitída dokáže po nanesení krému zmiznúť ako švihnutím čarovného prútika. Existujú však len dve veci, ktoré dokážu eliminovať celulitídu na zadku a stehnách – zdravá strava a aktívny životný štýl. Samozrejme, rôzne profesionálne masáže alebo používanie masážnych pílingov v sprche môže pomôcť, keďže stimulujú cirkuláciu krvi. Krém však len zjemní pokožku a maximálne ním dosiahnete krátkodobý kozmetický efekt.

Think a pixa.jpg
http://www.thinkstockphotos.com, https://pixabay.com

2. Gély a peny na holenie pre ženy

Predtým, ako sa objavil sprchový gél, mala pena na holenie svoje využitie aj u žien – zjemnila vlasové folikuly a pomohla žiletke, aby sa ľahko kĺzala po pokožke. Keďže však sprchové gély obsahujú veľa glycerolu a viac zvlhčujúcich látok ako pena na holenie, je výber jasný.

Befunkycollage7.jpg
http://www.thinkstockphotos.com www.thinkstockphotos.com,

3. Krémy na ruky, telové mlieka a krémy na nohy

Ďalší mýtus, ktorý sa marketérom vydaril na výbornú. Presvedčili ľudí, že potrebujú rôzne krémy na rôzne časti tela. Áno, tvár potrebuje špeciálnu starostlivosť, no ak použijete na ruky, telo a nohy ten istý produkt, nič sa nestane. Všetky tieto produkty totiž fungujú na rovnakom princípe a ich úlohou je hydratovať.

Befunkycollage6.jpg
http://www.thinkstockphotos.com www.thinkstockphotos.com,

4. Olej na pokožku v okolí nechtov

Použitie pár kvapiek špeciálneho olejčeka sa zdá ako skvelý spôsob pre krásnu manikúru. Keď sa však olejček vpije, efekt je preč. Ak chcete naozaj pomôcť svojim nechtom, použite klasickú kozmetickú vazelínu alebo prírodne oleje, napríklad olivový alebo kokosový.

Befunkycollage5.jpg
http://www.thinkstockphotos.com

5. Šampón proti lupinám

Ak vaše mazové žľazy nepracujú správne, objavia sa lupiny. Obyčajné šampóny z drogérie vám však nepomôžu zbaviť sa tohto problému a ak áno, tak je to len dočasné. Váš problém vyrieši šampón z lekárne.

Befunkycollage4.jpg
http://www.thinkstockphotos.com www.thinkstockphotos.com,

6. Balzamy proti rozštiepeným končekom

Ak už sú končeky vašich vlasov rozštiepené, nepomôžu žiadne balzamy, ale nožnice. Balzamy proti štiepeniu končekov používajte ako prevenciu, nie ako riešenie už vzniknutého problému. Môžu vaše vlasy síce uhladiť, no končeky nezacelia.

Befunkycollage3.jpg
http://www.thinkstockphotos.com

7. Balzamy na pery

Myslíte si, že jediný spôsob, akým zabránite vysušovaniu pier, je že budete používať balzamy na pery? Je pravdou, že mnohé balzamy pomáhajú a zvláčňujú vaše pery, no mnohé obsahujú alkohol a ich efekt je presne opačný. Asi najlacnejší spôsob na hydratáciu pier je použitie vazelíny alebo včelieho vosku s kvapkou olivového či kokosového oleja.

Befunkycollage2.jpg
http://www.thinkstockphotos.com, https://pixabay.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom