Montreal v kanadskom derby zničil Ottawu, Chicagu stačil na triumf jeden gól

Jordan Szwarz, Brent Seabrook
Útočník Bostonu Bruins Jordan Szwarz v súboji s obrancom Chicaga Blackhawks Brentom Seabrookom počas sobotňajšieho prípravného zápasu NHL. Chicago, 30. september 2017. Foto: SITA/AP.

NEW YORK 1. októbra (WebNoviny.sk) – V desiatich sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL sa ani jeden slovenský hokejista nepredviedol gólom či asistenciou.

Pri víťazstve Chicaga nad Bostonom 1:0 útočník Richard Pánik odohral 14:03 min, ale bez strely na bránku, pripísal si iba 2 trestné minúty a jednu zablokovanú strelu. O triumfe Chicaga rozhodol presilovkový gól Patricka Sharpa z 52. min, Tomáš Jurčo na strane Blackhawks a Zdeno Chára v tíme Bruins na ľade chýbali.

Pri prehre Winnipegu v Calgary 2:3 po samostatných nájazdoch bol aj útočník Marko Daňo, odohral 12:25 min s jednou strelou. Víťazstvo Flames nad Jets zabezpečil v jedinom premenenom nájazde Sean Monahan. V súboji Toronta s Detroitom (3:2 po sam. nájazdoch) Slováci Martin Marinčin (Toronto), resp. Tomáš Tatar (Detroit) príležitosť nedostali.

Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v Nashville 3:2 po predĺžení, v tíme Lightning dostal Rus Andrej Vasilevskij prednosť pred Slovákom Petrom Budajom. Až 11 gólov videli diváci v Bell Centre v kanadskom súboji Montrealu s Ottawou, z toho 9 v bránke hostí. Montreal zvíťazil 9:2 a dosiahol najvyššie víťazstvo v príprave.