Rybáriková ako nasadená jednotka nezaváhala v prvom kole turnaja v Linzi

Magdaléna Rybáriková
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková počas semifinálového zápasu na Wimbledone proti Španielke Garbine Muguruzovej-Blancovej. Londýn, 13. júl 2017. Foto: SITA/AP.

LINZ 10. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková ako najvyššie nasadená hráčka zvíťazila v utorňajšom dueli 1. kola dvojhry na turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v rakúskom Linzi (dotácia 226 750 USD, tvrdý povrch v hale) nad Holanďankou Richel Hogenkampovou za 91 minút 7:5, 6:3.

Dvadsaťdeväťročná piešťanská rodáčka (nar. 4. 10. 1988) neukončila za stavu 5:4 pri svojom podaní prvý set, ale v 11. geme opäť brejkla svoju súperku a čistou hrou už ukončila toto dejstvo.

V druhom sete od stavu 3:3 slovenská favoritka duelu zabrala, vyhrala tri gemy za sebou a súboj proti 25-ročnej rodáčke z Doetinchemu doviedla do víťazného konca. V osemfinálovom 2. kole si Rybáriková zmeria sily s úspešnejšou z dvojice Barbara Haasová (Rak.) – Carina Witthöftová (Nem.).