O triumfe Atlética rozhodol Griezmann v 40. sekunde zápasu, Real vysoko vyhral a Ronaldo sa blysol hetrikom

Cristiano Ronaldo
Hviezda "bieleho baletu" Cristiano Ronaldo sa teší z gólu v sieti San Sebastiánu počas zápasu 23. kola La Ligy, v ktorom sa blysol hetrikom. Madrid, 10. február 2018. Foto: SITA/AP.

MADRID 11. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili 1:0 na pôde Málagy v sobotňajšom stretnutí 23. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy 2017/2018. O jediný gól stretnutia sa po 40 sekundách hry postaral francúzsky reprezentant Antoine Griezmann. Dvadsaťšesťročný útočník zaznamenal svoj 8. zásah v ligovej sezóne.

Villarreal prekvapujúco podľahol 1:2 na vlastnom ihrisku hráčom Deportiva Alavés. Skóre zápasu otvoril v prvom polčase brazílsky obranca vo farbách hostí Rodrigo Ely.

Po prestávke zvýšil baskický klub svoje vedenie, keď sa presadil útočník Ibai Goméz. Domáci už stihli iba znížiť, skóroval kolumbijský reprezentant Carlos Bacca. Napriek víťazstvu zostáva Alavés v tabuľke na 16. mieste so ziskom 25 bodov.

Real Madrid v domácom prostredí nemal žiadne problémy so San Sebastiánom, keď mu už v prvom polčase nasúkal štyri góly; zápas sa napokon skončil výsledkom 5:2. Hetrik dosiahol Portugalčan Cristiano Ronaldo.

Real Madrid – San Sebastián 5:2 (4:0)
Góly: 27., 37. a 80. C. Ronaldo, 1. Lucas Vázquez, 34. Kroos – 74. Jon Bautista, 83. Illarramendi