Najproduktívnejšími hráčmi Slovenska na olympiáde boli obrancovia Graňák a Čerešňák

Peter Čerešňák
Slovenský obranca Peter Čerešňák. Foto: archívne, SITA/AP

PJONGČANG 20. februára (WebNoviny.sk) – Najproduktívnejšími hráčmi slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu sa stali obrancovia Peter Čerešňák a Dominik Graňák. Obaja nazbieral po štyri kanadské body – Čerešňák za dva góly a dva asistencie, Graňák za štyri gólové prihrávky.

Prelink

Čerešňák sa zároveň stal najlepším strelcom tímu SR, keď okrem neho skórovali už len piati útočníci (Miloš Bubela, Andrej Kudrna, Martin Bakoš, Peter Ölvecký a Marcel Haščák) – všetci iba raz.

Najvyťaženejším korčuliarom mužstva SR bol obranca Ivan Baranka, ktorý priemerne strávil na ľade 21:13 min na zápas. Brankári Ján Laco a Branislav Konrád si rozdelili počet odchytaných zápasov, obaja zasiahli do dvoch duelov.

91 Matúš Sukeľ 1 0 0 0 0 -1 0 0 0 0 0,00 10:30 10:30

Pozn. číslo dresu, meno a priezvisko, počet odohraných zápasov, góly, asistencie, body, trestné minúty, +/-, víťazné góly, góly v presilovkách, góly v oslabeniach, strely, úspešnosť streľby, celkový čas na ZOH, priemerný čas na ľade na jeden zápas

BRANKÁRI

33 Patrik Rybár 1 0 0:00 0 0 0 0,00 0,00 0 0 0
42 Branislav Konrád 2 2 125:00 5 47 52 90,38 2,40 0 1 1
50 Ján Laco 2 2 119:22 7 57 64 89,06 3,52 0 0 2

Pozn. číslo dresu, meno a priezvisko, zápasy, zápasy na ľade, odchytané minúty, inkasované góly, úspešné zákroky, celkový počet striel, úspešnosť zásahov, priemer inkasovaný gólov na jeden zápas, samostatné nájazdy, víťazstvá, prehry

Viac k osobe Branislav KonrádDominik GraňákIvan BarankaJán LacoJuraj MikušJuraj ValachLadislav NagyMarcel HaščákMarek ĎalogaMarek HovorkaMartin BakošMatúš SukeľMichal ČajkovskýMichal KrištofMiloš BubelaPatrik LamperPatrik RybárPeter ČerešňákPeter ÖlveckýTomáš StarostaTomáš Surový