Aktualizované: Hertha s Pekaríkom a Dudom neuspela, Hoffenheim si hladko poradil s Augsburgom

Bundesliga, futbal
Peter Pekarík, hráč Herthy, a Bastian Oczinka (vľavo) hráč Schalke v zápase 25. kola I. bundesligy medzi FC Schalke 04 a Hertha BSC Berlin v Gelsenkirchene, Nemecko, 3. marca 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované: 3. marca, 20:30

BERLÍN 3. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Herthy Berlín podľahli 0:1 v Gelsenkirchene miestnemu tímu Schalke 0:4 v sobotňajšom stretnutí 25. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy.

V drese tímu z hlavného mesta Nemecka sa predstavili aj dvaja Slováci – obranca Peter Pekarík hral do 79. minúte, stredopoliar Ondrej Duda prišiel na trávnik v 64. minúte. Jediný gól zápasu strelil v 37. minúte Chorvát Marko Pjaca.

I. bundesliga – 25. kolo

• výsledky sobotňajších zápasov

Augsburg – Hoffenheim 0:2 (0:1)
Góly: 30. Kramarič, 50. Gnabry

Eintracht Frankfurt – Hannover 1:0 (1:0)
Gól: 39. Da Costa

Hamburg – Mainz 0:0
ČK: 61. Balogun (Mainz) po druhej ŽK

Schalke – Hertha Berlín 1:0 (1:0)
Gól: 37. Pjaca
Peter Pekarík hral do 79. min, Ondrej Duda (obaja Hertha) nastúpil v 64. min a v nadstavenom čase druhého polčasu dostal žltú kartu

Wolfsburg – Leverkusen 1:2 (0:1)
Góly: 79. Mehmedi – 31. Alario (z pok. kopu), 78. Brandt, ČK: 90.+ William (Wolfsburg) po druhej ŽK

Lipsko – Dortmund 1:1 (1:1)
Góly: 29. Augustin – 38. Reus