Paul Millsap, LeBron James
Hráč Cleveland Cavaliers' LeBron James (23) strieľa cez hráča Denver Nuggets' Paula Millsap (4). 3. marca 2018 Foto: SITA/AP

ORLANDO 4. marca (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Houstonu už 15 zápasov nepoznajú v zámorskej NBA iný pocit ako víťazný. Rockets v sobotu zdolali Boston 123:120 a naďalej kraľujú Západnej konferencii i celej lige. Najlepším strelcom domáceho tímu bol Eric Gordon z lavičky, ktorý nazbieral 29 bodov. Líder mužstva James Harden skončil na 26 bodoch. „V prvom polčase to mali hostia príliš ľahké.Dôvod, prečo sme triumfovali, bola obrana v poslednej štvrtine,“ povedal Gordon.

Houston v záverečnej štvrtine zaostával o šesť bodov, no potom prišla séria 10:2 a domáci 1:16 min pred koncom viedli 117:115 a tento stav už nepustili z rúk. Rockets momentálne naháňajú prekonanie rekordu v počte víťazných zápasov v sérii, maximum organizácie je 22 zo sezóny 2007/2008.

Cleveland neuspel v druhom stretnutí po sebe, keď doma nestačil na Denver (117:126). Hosťujúci Nuggets strelili do koša Cavaliers až 19 trojok, z toho tri v záverečných dva a pol minútach. Domáci LeBron James dosiahol ďalšie triple-double za 25 bodov, 10 doskokov a 15 asistencií. „Snažíme sa hrať lepšie. Nie len chlapci, čo prišli v závere prestupového obdobia, ale všetci. Pokúšame sa nájsť správny recept,“ komentoval James.