Richard Nagy neobháji medailu na európskom šampionáte, nepostúpil do finále

Richard Nagy
Richard Nagy. Foto: archívne, SITA/AP.

GLASGOW 9. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský plavec Richard Nagy neobháji na plaveckých majstrovstvách Európy 2018 v dlhom bazéne striebornú medailu, ktorú si vybojoval na 400 m polohové preteky pred dvoma rokmi v rámci kontinentálneho šampionátu v Londýne.

V škótskom Glasgowe sa mu darilo menej, hoci od postupu do finále ho delilo veľmi málo. V posledný deň pretekov obsadil v rozplavbe 9. miesto časom 4:18,58 min. Na prienik medzi najlepšiu osmičku plavcov mu chýbalo 81 stotín.

Neuspeli ani slovenské štafety, muži na 4 x 100 m polohové preteky v zložení Adam Černek, Tomáš Klubočník, Adam Halas a Jozef Beňo skončili na 18. mieste výkonom 3:49,57. V rovnakej disciplíne obsadila ženská štafeta SR, ktorú tvorili Karolína Hájková, Nikoleta Trníková, Andrea Podmaníková a Laura Benková, 16. priečku za 4:17,64 min.