Aktualizované: Paulína Fialková k zlatu v šprinte pridala ešte striebro v stíhacích pretekoch na desať kilometrov

MO SR: Rozlúčka so športovcami VŠC Dukla pred ZOH
Biatlonistka Paulína Fialková počas rozlúčky ministra so športovcami Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica, ktorí budú reprezentovať Slovensko na zimných olympijských hrách (ZOH) v Pjongčangu. Banská Bystrica, 29. január 2018. Foto: SITA/Peter Rusko
  • aktualizované: 26. augusta 19:42

NOVÉ MESTO NA MORAVE 26. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Paulína Fialková vybojovala striebornú medailu v nedeľňajších stíhacích pretekoch na 10 km na majstrovstvách sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach v Novom Meste na Morave. Nad sily víťazky sobotňajšieho šprintu P. Fialkovej bola iba domáca favoritka Veronika Vítková, ktorá mala v cieli náskok 21,8 s.

Fialková podala bežecky lepší výkon ako Vítková, ale až štyrikrát minula na strelnici (2+0+1+1), zatiaľ čo jej česká konkurentka sa len dvakrát zmýlila a musela len na dve trestné kolá. Bronzovú medailu si vybojovala Kazaška Galina Višnevská s odstupom 27,7 s a dvoma chybami na strelnici. Ďalšie dve Slovenky Ivona Fialková a Terézia Poliaková obsadili 28., resp. 29. miesto.

„Dnes som sa necítila na trati perfektne a aj preto som rada, že k zlatej pribudla strieborná ‚placka‘. Ďakujem organizátorom za skvelú atmosféru,“ napísala Paulína Fialková na facebooku.

Na záver absolvovali stíhacie preteky aj muži. Triumfoval v nich Čech Ondřej Moravec pred krajanom Michalom Krčmářom, bronz získal Ukrajinec Arťom Pryma. Najlepší zo Slovákov bol Martin Otčenáš na 13. mieste. Tomáša Hasillu klasifikovali na 20. priečke, Šimona Bartka na 26. pozícii a Michala Šimu na 39. stupienku.

V stíhačke junioriek sa stala víťazkou Ruska Valeria Vasnecovová a medzi juniormi triumfoval jej krajan Viačeslav Malejev. Spomedzi mladých slovenských reprezentantov skončili najlepšie Henrieta Horvátová na dvadsiatom treťom a Matej Baloga na devätnástom mieste.

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone

• Nedeľné výsledky:

Stíhacie preteky junioriek na 10 km: 1. Valeria Vasnecovová (Rus.) 33:54,0 (4), 2. Kamila Žuková (Poľ.) +8,8 (8), 3. Markéta Davidová (ČR) +45,4 (5),… 23. Henrieta Horvátová +6:57,0 (5), 29. Barbora Horniaková +8:33,4 (7), 38. Zuzana Remeňová +10:43,3 (8), 39. Mária Remeňová (všetky SR) +11:22,2 (10).

Stíhacie preteky juniorov na 12,5 km: 1. Viačeslav Malejev (Rus.) 35:00 (2), 2. Bogdan Cymbal (Ukr.) +21,3 (2), 3. Vítězslav Hornig (ČR) +51,2 (3),…19. Matej Baloga +5:07,1 (10),… 28. Samuel Hubač +6:47,0 (6), 31. Tomáš Sklenárik +7:05,5, 45. Lukáš Ottinger (všetci SR) +10:07,6 (8).

Stíhacie preteky žien na 10 km:1. Veronika Vítková (ČR) 31:25,8 (2), 2. Paulína Fialková (SR) +21,8 s (4), 3. Galina Višnevská (Kaz.) +27,7 (2),… 28. Ivona Fialková +6:10,7 (7), 29. Terézia Poliaková (obe SR) +6:30,3 (9)

Stíhacie preteky juniorov na 12,5 km: 1. Viačeslav Malejev (Rus.) 35:00 (2), 2. Bogdan Cymbal (Ukr.) +21,3 (2), 3. Vítězslav Hornig (ČR) +51,2 (3),...19. Matej Baloga +5:07,1 (10),… 28. Samuel Hubač +6:47,0 (6), 31. Tomáš Sklenárik +7:05,5, 45. Lukáš Ottinger (všetci SR) +10:07,6 (8).