Liptovský Mikuláš vstúpil víťazne do novej sezóny Tipsport ligy, „dvadsiatka“ stále s nulou na konte

HK Orange 20

PIEŠŤANY 12. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Liptovského Mikuláša začali víťazne novú sezónu najvyššej slovenskej súťaže 2018/2019. Liptáci si v predohrávanom stretnutí 4. kola poradili v stredu podvečer na piešťanskom ľade s „domácim“ tímom HK Orange 20 presvedčivo 5:1 a do tabuľky si prípísali tri body.

Slovenská reprezentačná dvadsiatka neuspela ani vo štvrtom dueli v tomto ročníku Tipsport ligy, predtým nestačila na Detvu, Žilinu a Nové Zámky.

Favorizovaní hokejisti Liptovského Mikuláša síce mali v prvej tretine až štyroch vylúčených hráčov, do kabín však odchádzali spokojnejší – v 15. min otvoril skóre Jakub Sukeľ. Na začiatku druhej dvadsaťminútovky sa presadil obranca Tomáš Nádašdi a v polovici duelu zvýšil už na 3:0 pre hostí Vladimír Vybiral.

Hoci sa zverencom trénera Ernesta Bokroša podarilo v tretej tretine hneď v 34. sekunde znížiť zásluhou Filipa Maňáka, duel už nezdramatizovali. Obranca Mário Kurali a v poslednej 60. minúte svojím druhým presným zásahom Vybiral stanovili jednoznačný rezultát v prospech Liptákov.

Tipsport liga – 4. kolo – predohrávka

• výsledok stredajšieho zápasu

HK Orange 20 – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (0:1, 0:2, 1:2) – hralo sa v Piešťanoch
Góly: 41. Maňák (Džugan, R. Svitana) – 15. J. Sukeľ (Piatka, R. Suchý), 21. Nádašdi (Róbert Huna, Richard Huna), 29. Vybiral (Uhrík), 44. Kurali (Richard Huna, Róbert Huna), 60. Vybiral (M. Bača, L. Žiak)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: 45. Števuliak (L. Mikuláš) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Baluška – Šefčík, M. Orolin, 180 divákov

HK Orange 20: Kostelný – Enrik Švec, Juraj Štefanka ml., Golian, Maňák, Boldižár, B. Brincko, Nahálka, Romaňák – Fafrák, A. Kollár, Havrila – Urbánek, Giertl, Džugan – Mriglot, Köver, R. Svitana – Zahradník, Čenka, L. Lunter
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – J. Sukeľ, Piatka, Heikkilä – Števuliak, A. Lištiak, Lichanec – Vybiral, Uhrík, L. Žiak