LeBron James
Hviezdny LeBron James z Los Angeles Lakers bránený hráčmi Denveru počas zápasu NBA, v ktorom Nuggets na domácej palubovke jasne zvíťazili 117:85. Denver, 28. november 2018. Foto: SITA/AP.

DETROIT 28. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Toronta zvíťazili v utorok na palubovke Memphisu 122:114 a dosiahli šieste víťazstvo po sebe v zámorskej NBA.

Raptors po polčase zaostávali o 17 bodov, no na zdolanie súpera využili spŕšku košov za tri body v záverečnej štvrtine, z 12 ich premenili sedem a celkovo mali úspešnosť trojok na úrovni 54,5 % (33/18).

Torontu s bilanciou 18-4 právom patrí vedúce postavenie vo Východnej konferencii i celej súťaži. V utorok ho strelecky potiahol stredný rozohrávač Kyle Lowry 24 bodmi.

„Cez veľkú prestávku sme si vstúpili do svedomia, pretože sme skutočne nerobili veci, ktoré sme chceli robiť. V druhej polovici zápasu sme hrali omnoho lepšie,“ zhodnotil výkon svojich zverencov tréner Raptors Nick Nurse.

Denver zdolal doma Los Angeles Lakers o 32 bodov 117:85 a bolo to jeho najväčšie víťazstvo nad kalifornským tímom. Prekonal rekord z roku 1993, keď sa Nuggets tešili z výhry o 29 bodov.

Hostia dosiahli najmenej bodov v doterajšom priebehu sezóny, z poľa strieľali s úspešnosťou 39,1 % a 14 bodov LeBrona Jamesa je jeho tohtosezónne minimum.