Hokejová „dvadsiatka“ uzavrela sezónu Tipsport ligy debaklom, nedočkali sa ani jedného triumfu

HK Orange 20

PIEŠŤANY 5. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v stredajšom zápase 30. kola najvyššej slovenskej súťaže nad tímom HK Orange 20 jednoznačne 5:0. „Vojaci“ sa ujali vedenia v 12. min, keď po spolupráci prvého útoku skóroval Marek Hecl. V druhej tretine pridali favorizovaní hostia ďalšie tri presné zásahy a zlomili odpor súpera.

Už na 4:0 zvyšoval Ján Pardavý ml., pre ktorého to bol premiérový gól v tomto ročníku Tipsport ligy. V záverečnom dejstve uzavrel gólový účet zápasu Tibor Varga – presadil sa počas vlastného oslabenia. Vydarené stretnutie má za sebou brankár Marek Šimko, ktorý si druhýkrát udržal čisté konto. Mladíci sa tak pred odchodom na svetový šampionát do 20 rokov v Kanade nedočkali víťazstva ani v jednom z 24 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži.

Inkasovali až 128-krát

Hráči HK Orange 20 dosiahli v 24 stretnutiach iba 30 gólov a inkasovali až 128-krát. Vo ôsmich prípadoch vyšli strelecky naprázdno a len v piatich súbojoch prekonali súperových brankárov viac ako dvakrát. Najproduktívnejším hráčom tímu bol útočník Miloš Fafrák, ktorý absolvoval všetky tipsportligové duely s bilanciou 10 gólov a 7 asistencií.

2007/2008: 22 zápasov – 5 bodov

Zo zvyšných 26 hráčov, ktorí nastúpili v poli, sa dostal cez desaťbodovú hranicu jediný – center Andrej Kollár so súčtom 6+5. V bránkovisku sa striedali štyria gólmani, z ktorých mal najviac priestoru Juraj Sklenár. Zasiahol do 15 súbojov s úspešnosťou zákrokov 88,51 %. Okrem neho sa v zápasoch objavili Jakub Kostelný, Juraj Ovečka a Samuel Hlavaj.

Príprava na majstrovstvá sveta v Kanade

Účinkovanie v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži bolo pre mladíkov prípravou na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov, ktoré sa uskutočnia od 26. decembra 2018 do 5. januára 2019 v kanadských mestách Vancouver a Victoria. Okrem toho sa reprezentanti predstavili aj v jedenástich stretnutiach St. Nicolaus I. ligy, kde zaknihovali 13 bodov za štyri víťazstvá v riadnom hracom čase a jednu prehru po predĺžení so skóre 32:38. Poradili si však iba s tímami zo spodnej polovice tabuľky, keď zdolali Spišskú Novú Ves, Trnavu, Prešov a Nové Zámky „B“.

Od nedele 9. decembra začne slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov so záverečnou prípravou na MS. V Piešťanoch sa stretne 26 hráčov pôsobiacich v európskych ligách, ktorí budú môcť do 13. decembra zabojovať o miestenku v užšej nominácií. O dva dni neskôr odletí slovenská výprava do Kanady, kde sa k mužstvu pripoja aj viacerí hokejisti účinkujúci v severoamerických ligách.

Pred štartom turnaja absolvuje „dvadsiatka“ dva prípravné duely – 19. decembra nastúpi v Nanaime proti Česku a 21. decembra si zmeria sily vo Victorii s domácou Kanadou. Následne ju čakajú šampionátové boje v základnej B-skupine, kde budú jej súpermi rovesníci z USA, Fínska, Švédska a Kazachstanu.

Tipsport liga 2018/2019 – 30. kolo

• streda

HK Orange 20 – HK Dukla Trenčín 0:5 (0:1, 0:3, 0:1) – hralo sa v Piešťanoch
Góly: 12. M. Hecl (Sojčík, Radivojevič), 27. Holenda (Sádecký, T. Varga), 31. M. Hecl (Sojčík, Radivojevič), 32. J. Pardavý ml. (Luhový, R. Dlouhý), 43. T. Varga (L. Bohunický)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik, M. Novák – Gegáň, Krajčík, 242 divákov

HK Orange 20: Sklenár (32. Hlavaj) – E. Švec, Dlugoš, Kupec, Boldižár, Nahálka, Brincko, J. Štefanka, Golian – Fafrák, A. Kollár, Giertl – Urbánek, Havrila, Köver – Juščák, Čenka, L. Lunter – Minárik, Sojka, Džugan
Trenčín: Šimko – Holenda, Rýgl, Frühauf, Luža, Husár, L. Bohunický, Špankovič, Dúžek – M. Hecl, Sojčík, Radivojevič – Bartovič, Sádecký, T. Varga – J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec – O. Mikula, J. Švec, Luhový

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.