Omsk si zahrá o Gagarinov pohár, šieste konferenčné finále KHL rozhodol gól zo 110. minúty

Nikita Pivcakin, Igor Bobkov, Avangard Omsk
Zľava: Nikita Pivcakin a brankár Igor Bobkov, obaja z Avangard Omsk. Foto: archívne, SITA/AP

OMSK 8. apríla (WebNoviny.sk) – Hráči Avangardu Omsk sa stali víťazmi Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy a zahrajú si o prestížny Gagarinov pohár.

V šiestom súboji semifinále play-off Omsk zvíťazil na ľade Ufy 1:0 po trojnásobnom predĺžení a sériu ovládol 4:2. Rozhodnutie padlo z hokejky obrancu hostí Alexeja Bondareva v 110. min, čiže v 50. min predĺženia.

Omsk postúpil do finále KHL, ale svojho súpera ešte nepozná. Vzíde z dvojice CSKA Moskva – Zenit Petrohrad, kde je stav vyrovnaný 3:3 na zápasy. Rozhodne sa v utorok 9. apríla na ľade CSKA.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – play-off

• pondelok

Východná konferencia – finále

• šiesty zápas (hralo sa štyri víťazstvá)

Salavat Julajev Ufa – Avangard Omsk 0:1 po trojnásobnom predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:0, 0:1)
* konečný výsledok série 2:4
Gól: 110. Bondarev