Zlaté Moravce získali cenné víťazstvo vo Fortuna lige, Spartak vyhral a Senica má istotu záchrany

Spartak Trnava
Hráči Spartaka Trnava. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni

ZLATÉ MORAVCE 11. mája (WebNoviny.sk) – V sobotňajšom stretnutí najvyššej slovenskej futbalovej Fortuna ligy sa v 8. kole skupiny o udržanie zrodili nielen výhra Spartaku Trnava, ale aj triumfy FC Vion Zlaté Moravce-Vráble a FK Senica.

Vylepšili si šancu na udržanie sa

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble na vlastnom trávniku zvíťazili nad hráčmi AS Trenčín 2:1.

Po bezgólovom prvom polčase otvoril gólový účet duelu v 56. min striedajúci Jakub Švec, ktorý poslal domácich do vedenia len dve minúty po svojom príchode na ihrisko. Zlaté Moravce udreli opäť v 87. min, keď sa znovu presadil Švec.

Skóre stretnutia o dve minúty neskôr už len skorigoval hosťujúci Peter Kleščík. Zlaté Moravce si víťazstvom vylepšili šancu na udržanie sa v najvyššej súťaži, keď dve kolá pred koncom nadstavbovej časti majú štvorbodový náskok práve pred predposledným Trenčínom.

Prerušili šnúru bez víťazstva

Ten je v tabuľke na priečke zaručujúcej baráž o udržanie sa vo Fortuna lige. Hráči spod hradu Matúša Čáka najbližšie nastúpia pred vlastnými divákmi proti Podbrezovej, ktorej s jednobodovým mankom aktuálne patrí posledná zostupová pozícia.

Futbalisti Spartaka Trnava prerušili šesťzápasovú ligovú šnúru bez víťazstva, keď zdolali v skupine o udržanie FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:1). Trnavčania museli otáčať nepriaznivý vývoj.

Na vedúci gól hostí v podaní Ďatka odpovedali už o tri minúty, keď im vlastným gólom pomohol Obročník. Po zmene strán zaistili Spartaku tri body legionári Yilmaz a Miesenböck. Trnava má už istotu záchrany, Podbrezová zostáva na poslednej priečke tabuľky a musí bojovať o svoj prvoligový osud.

Prvý gól v siedmej minúte

Hráči FK Senica zvíťazili na ihrisku FC Nitra 3:2. Hostia sa do vedenia dostali už v 7. min, keď sa po prihrávke El Moudaneho presadil Eric Ramírez.

Nitrania odpovedali krátko po polhodine hry, keď sa presadil Pavol Farkaš. Domáci poslali loptu medzi tri žrde aj v 41. min, Lukáš Fabiš však prekonal vlastného gólmana a hostia išli do šatne s jednogólovým vedením.

To sa im podarilo navýšiť v 73. min, svoj druhý gól v stretnutí strelil Ramírez. Šancu na bodový zisk domácim v 81. min vykresal Tomáš Kóňa, skóre sa však už nemenilo. Senica má po sobote už istotu záchrany takisto ako aj jej súper spod Zobora.

Fortuna liga 2018/2019 – skupina o udržanie – 8. kolo

• sobota:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 2:1 (0:0)
Góly: 56. a 87. J. Švec – 89. Kleščík, ŽK: 77. Čögley – 74. Slávik, rozhodovali: J. Pavlík – Somoláni, Kováč

Zlaté Moravce: A. Chovan – Čögley, Kwin, Asanovič, Brašeň – Kelez (71. Chren), Grozdanovski, B. Ľupták, Orávik (54. J. Švec) – Ďubek (83. Duga) – Dočekal
Trenčín: Šemrinec – Kleščík, M. Šulek, Skovajsa, Yem (55. Slávik) – Van Arnhem – Roguljič, Corryn – Sleegers (80. Ubbink), Umeh (56. Zubairu), Bukari

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:1)
Góly: 14. Obročník (vlastný), 65. Yilmaz, 75. Miesenböck – 11. Ďatko, ŽK: 60. Lovat – 52. Bartoš, rozhodovali: I. Kružliak – B. Hancko, Vorel, 2354 divákov

Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Košút, Lovat – Janečka, Rada (62. Š. Pekár) – Hing-Glover (71. Tavares), Miesenböck, Čonka (78. Lovás) – Yilmaz
Podbrezová: M. Vantruba – Obročník, Podstavek, Bartoš (68. Mejri), Kiwior (46. Pavúk) – Paraj, M. Oravec – Ďatko (77. Wiezik), Špyrka, Hlohovský – D. Leško

FC Nitra – FK Senica 2:3 (1:2)
Góly: 31. Pavol Farkaš, 81. Kóňa – 7. a 73. E. Ramírez, 41. Fabiš (vlastný), ŽK: 24. Pavol Farkaš, 88. Vrábel, 90.+ Charizopulos – 33. R. Dias, 39. El Moudane, 67. C. Da Graca, rozhodovali: Ziemba – Pozor, Bednár, 682 divákov

Nitra: Pindroch (46. Šípoš) – Šurnovský, Niba, Pavol Farkaš, Fabiš (63. Gatarič) – Kóňa, Bílovský – Chobot (77. Vrábel), Vestenický, Charizopulos – M. Fábry
Senica: Taborda – Krč (45. Dubois), R. Dias, C. Da Graca (77. Otrísal), Klapan – Tešija, El Moudane, Dangubič (68. Zezinho) – Deretti – E. Ramírez, Castaňeda