Ábel Ravasz končí v predsedníctve Most-Híd a hovorí o ideovom zničení aj radikalizácii

Ábel Ravasz odstupuje z funkcie.
Ábel Ravasz odstupuje z funkcie. Reprofoto: www.facebook.com
  • aktualizované 26. mája, 14:22

Ábel Ravasz odstupuje z predsedníctva strany Most-Híd. Oznámil to v tlačovej správe.

Zničí sa ideovo strana?

Dôvodom Ravaszovho rozhodnutia sú zdĺhavé rokovania medzi maďarskými stranami, ktoré sa ťahajú už od roku 2019. Podľa Ravasza sa Most-Híd ideovo zničí, ak bude naďalej rokovať o zjednotení maďarských strán.

Bugárov Most Híd chce tiesňovú linku 112 aj v jazykoch menšín

„Medzitým sa maďarská politická scéna radikalizuje, stáva sa závislou od Budapešti, stráca svojich spojencov. Naši voliči, ktorí už dekádu volia pokojné spolunažívanie národov a národností na základe korektných vzťahov, si zaslúžia viac, ako takúto agóniu,“ uviedol Ravasz.

Bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity dodal, že na zabezpečení politickej reprezentácie pokojného spolunažívania národností chce pracovať aj naďalej z pozície prezidenta Inštitútu Mateja Bela.

Vyjadrenie predsedu strany

Predseda strany László Sólymos v reakcii uviedol, že strane je Ravaszovo rozhodnutie ľúto. Oceňuje však, že v nej ostane aj naďalej a chce pracovať v jej prospech.

„Konflikty medzi stranami Most-Híd a SMK nie je možné vyriešiť za niekoľko mesiacov. Chcel som, aby nová strana vznikla do konca roka 2020. To sa nestalo. Napriek tomu si nemyslím, že je čas uterák hodiť do ringu,“ povedal Sólymos.

Dodal, že pre Most-Híd sú naďalej dôležité všetky hodnoty a aj keď bude súčasťou novej strany, bude pre neho dôležité, aby úspešne reprezentoval všetky národnosti v južných a východných regiónoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ábel RavaszLászló Sólymos
Firmy a inštitúcie Most-Híd