Abrhan je nespokojný s vážnymi kandidátmi KDH na prezidenta

Pavol Abrhan
Pavol Abrhan Foto: Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 9. februára (WEBNOVINY) – Podpredseda KDH Pavol Abrhan nepovažuje za šťastné, že bratislavská krajská rada hnutia označila Jána Čarnogurského a Radoslava Procházku za vážnych prezidentských kandidátov.

Ako povedal Abrhan dnes pre agentúru SITA, rozhodovanie o prezidentských kandidátoch patrí do kompetencie celoslovenskej rady.

Nepovažujem za šťastné, že sa krajská rada takto rozhodla o to viac, že za vážnych kandidátov na jednu pozíciu považuje dvoch,“ uviedol. KDH sa snaží o dohodu na prezidentskom kandidátovi v rámci Ľudovej platformy, teda s Mostom-Híd a SDKÚ-DS.

Hľadáme spoločný postup, preto to nie je len v rukách KDH, ale aj ostatných partnerov,“ dodal. V KDH sa zatiaľ hovorilo ako o kandidátovi na prezidenta o Pavlovi Hrušovskom.

Ján Čarnogurský a Radoslav Procházka sú podľa bratislavskej krajskej rady KDH vážnymi kandidátmi na post prezidenta SR. Krajská rada tento týždeň prijala uznesenie, že Čarnogurský je vážny prezidentský kandidát, pričom za uznesenie hlasovalo 12 z 19 prítomných členov rady. Rada prijala aj obdobné uznesenie, teda, že vážnym kandidátom na post prezidenta je Procházka. Za toto uznesenie hlasovalo 10 členov rady.

Uznesením bratislavskej krajskej rady KDH k prezidentským voľbám sa podľa Jána Čarnogurského prelomila bariéra mlčania KDH k otázke prezidentskej kandidatúry jeho, alebo iných kandidátov z prostredia KDH. Poslanec NR SR Radoslav Procházka vníma uznesenie bratislavskej krajskej rady KDH ako gesto osobnej podpory a uznania. Čarnogurský chce kandidovať ako občiansky kandidát. Procházku ako kandidáta na rokovaní opozičných strán navrhla SaS.

Prezidentské voľby budú v roku 2014. Zatiaľ kandidatúru oznámil Andrej Kiska, ktorý je zakladateľom Dobrého anjela. SDKÚ-DS v decembri prijala uznesenie, podľa ktorého by najlepším kandidátom bola Iveta Radičová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaIveta RadičováJán ČarnogurskýPavol AbrhanRadoslav Procházka
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie