Adam Ďurica vydal nový singel

Bez názvu
Slovenský spevák a gitarista Adam Ďurica Foto: music.server.sk

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský spevák a gitarista Adam Ďurica predstavil novú skladbu Ak mám o teba prísť, ktorú produkoval Ivan Tásler.

V piesni hosťuje muzikálový a divadelný herec, spevák a tanečník Pavol Plevčík, ktorý v nej hrá na ústnu harmoniku.

„Skladba je o dlhodobo fungujúcom vzťahu, z ktorého sa pomaly vytráca vzrušenie a vášeň. Jednej strane je to úplne jedno a tá druhá to chce dať do tých správnych koľají,“ uviedol spevák.

Novinka sa nahrávala u Ivana Táslera v štúdiu Valec, pričom frontman IMT Smile do skladby nahral aj niektoré gitary a klávesy. O rytmiku sa postarali bubeník Dano Šoltis a basgitarista Lukáš „Kolja“ Kolivoška.

„Nebola to naša prvá spolupráca. Naposledy som hosťoval na projekte Pocta Jarovi Filipovi a ešte predtým na platni IMT Smile Niečo s nami je. Toto nahrávanie bolo iné v tom, že Ivan bol producentom mojej skladby, ktorú som si kompletne napísal sám. Musím povedať, že sme pracovali vo veľmi príjemnej atmosfére. Ivan je veľký profesionál a riešil aj tie najmenšie detaily pesničky,“ vysvetlil Ďurica, ktorý si ako hosťa pozval do skladby spomínaného Pavla Plevčíka.

„S Paľom sme sa zoznámili v relácii Legendy popu. Predtým sme sa nepoznali. Pamätám si, že som sedel sám v šatni a v jednej chvíli som započul naozaj skvelé sólo na ústnej harmonike, tak som si ho išiel pozrieť. Hneď ako schádzal z pódia, som mu podal ruku a pochválil ho za perfektnú hru. Paľo je skvelý muzikant. Keď prišiel do štúdia, naskočil vlastne do rozbehnutého vlaku, pretože my sme v tej pesničke boli ponorení už tri dni v kuse a on ani nevedel, do čoho presne ide. Svojho partu sa však zhostil výborne,“ dodal.

Informácie agentúre SITA poskytol Marek Kučera z hudobného vydavateľstva Universal Music.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ĎuricaIvan Tásler