Adam Ďurica zverejnil novú skladbu, vznikla veľmi nevšedne

Adam Ďurica
Adam Ďurica zverejnil skladbu Mandolína Foto: Mária Švarbová

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Slovenský hudobník Adam Ďurica zverejnil skladbu Všetko. O text piesne sa postaral Vlado Krausz.

Pieseň Všetko vznikla nevšedne

„Zo skladateľského hľadiska vznikla pieseň Všetko veľmi nevšedne, pretože sa mi ešte nikdy v živote nestalo, že som mal vymyslenú hudbu bez textu a tá by sadla ako uliata na už hotový text. To znamená, že text urobil Vlado osamote bez toho, aby počul moju hudbu a ja som zložil hudbu bez toho, aby som čítal čo i len jeden riadok jeho textu. Keď som následne spojil text s hudbou, tak tam proste sedelo všetko. Nedá sa povedať, že by bol na svete skôr text alebo hudba. Obe zložky vznikli spontánne bez toho, aby jedna o druhej vedela,“ prezradil spevák.

Video: Adam Ďurica – Všetko

Fanúšikovia a fanúšičky si k novinke môžu pozrieť aj lyric video, v ktorom tvorcovia použili množstvo fotografií. „Na fotografiách sú zachytené situácie, kedy som ani nevedel, že sa v miestnosti nachádza fotograf. Som na nich uvoľnený, lebo robím to, čo som celý život chcel – nahrávam v profi štúdiu svoje pesničky a to si užívam. Štúdiové fotky pochádzajú od Martina Ferenčíka, ktorému sa podarilo verne zachytiť náladu albumu. Som s nimi veľmi spokojný,“ vyjadril sa Ďurica.

Ďurica predstaví album v jedenástich mestách

Autorkou niektorých fotiek je Mária Švarbová, ktorá sa postarala aj o obal albumu Mandolína. Ten plánuje muzikant vydať 19. júna a okrem piesne Všetko bude obsahovať aj ďalších jedenásť skladieb, medzi ktorými budú aj hity Neľutujem či Mandolína. Spevák a gitarista predstaví štúdiovku počas jesenného turné, v rámci ktorého navštívi desať slovenských miest.

„Na Mandolína Tour s kapelou pripravujeme nový program, ktorý bude vychádzať z nového albumu. Taktiež so Zuzanou Smatanovou, ktorá bude hosťom celého turné, chystám nejedno prekvapenie. Všetko a omnoho viac budú môcť fanúšikovia vidieť už v októbri a novembri,“ povedal 27-ročný hudobník.

Adam Ďurica

pochádza z Hlohovca. Do povedomia verejnosti sa dostal v roku 2004 vďaka účasti v speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar. Stihol už koncertovať s interpretmi ako IMT Smile, Desmod či Komajota. Na konte má nahrávky Cukor a Soľ (2006) a Dávno zomrel Rock ‘n’ Roll (2011).

Tracklist albumu Adam Ďurica – Mandolína:

01 Mandolína

02 Predpoveď počasia

03 Láska-Veda

04 Tak to vidím ja

05 Nahlas

06 Trest smrti

07 Neviem plakať

08 Ticho

09 Hlúpy čas

10 Víla

11 Všetko

12 Neľutujem

Termíny Mandolína Tour 2015:

17. októbra – Prievidza, Dom Kultúry

22. októbra – Košice, GES Club

23. októbra – Liptovský Mikuláš, Dom kultúry

24. októbra – Zvolen, Dom kultúry Podborová

30. októbra – Žilina, Dom Odborov

31. októbra – Trenčín, Piano Club

6. novembra – Poprad, Dom kultúry

7. novembra – Humenné, Divadelná sála Domu kultúry

13. novembra – Nové Zámky, Dom kultúry

14. novembra – Bratislava, Ateliér Babylon

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam Ďurica