Adam Ďurica zverejnil skladbu Mandolína

Adam Ďurica
Novú pieseň zahral a zaspieval aj Adam Ďurica. Foto: Patrik Ratajský

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský spevák Adam Ďurica zverejnil skladbu Mandolína. „Pesnička Mandolína v sebe nesie jednoduchý a silný odkaz. Je to vyjadrenie šťastia, ktoré človek prežíva s najbližšou osobou. ‚Iba jeden život s Tebou mi celý nestačí‘ (úryvok textu piesne, pozn. SITA), to je pocit, keď vám už s tým druhým nemôže byť lepšie a chcete si to možno aj zakričať na celý svet. Je to rytmická a dynamická skladba. Mám z nej veľkú radosť,“ uviedol spevák.

Obrazom: Po obrovskom tohtoročnom hite prichádza rodák z Hlohovca s novým singlom

V skladbe hrá muzikant aj na mandolínu. „Mandolína sa mi dostala do rúk náhodou a hneď si ma získala. Je to nádherný nástroj, ktorý ma dokáže pri skladaní zaviesť na úplne iné miesta ako gitara a nádherným spôsobom vyfarbí pesničku. Zamiloval som si ju. Doma teraz na nej stále hrám,“ prezradil Ďurica.

Na novinke spolupracovali aj textár Vlado Krausz a spevák a gitarista kapely Hex Peter „Ďuďo“ Dudák, ktorý Mandolínu produkoval. Obaja sa pritom podieľali aj na Ďuricovom hite Neľutujem.

Video: Adam Ďurica – Mandolína LIVE

„Vlado je skvelý textár a veľmi si vážim to, že vie nadviazať na moju niekedy jedinú frázu a majstrovsky dokončiť text. Ďuďo patrí do kategórie ‚ultrapohoďákov‘ a to sa mi veľmi ráta, pretože v štúdiu, keď potrebujeme nahrať čerstvé nápady, je pokoj a pohoda na nezaplatenie. Myslím, že je to na oboch skladbách, ktoré sme spolu robili, aj cítiť,“ vyjadril sa 26-ročný interpret, ktorý k novinke plánuje nakrútiť aj videoklip.

Adam Ďurica

pochádza z Hlohovca. Do povedomia verejnosti sa dostal v roku 2004 vďaka účasti v speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar. Stihol už koncertovať s interpretmi ako Zuzana Smatanová, IMT Smile, Desmod či Komajota. Na konte má nahrávky Cukor a Soľ (2006), Mladá vlna (2008) a Dávno zomrel Rock ‘n’ Roll (2011).

Informácie pochádzajú od Mareka Kučeru z vydavateľstva Universal Music a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ĎuricaZuzana Smatanová