Adam Žampa pokazil v Levi druhú jazdu, vyhral Kristoffersen

Adam Žampa
Adamovi Žampovi patrila po prvom kole sľubná desiata pozícia. Foto: SITA/AP

LEVI 16. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa pokazil druhú jazdu nedeľňajšieho úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov vo fínskom Levi a napokon ho klasifikovali na poslednom 28. mieste.

Dvadsaťštyriročný Kežmarčan urobil chybu v prostrednej časti trate, síce si vyšliapal späť, došiel do cieľa, ale nesplnil časový limit a napokon nezískal prvé body v ročníku. Po 1. kole mu patrila sľubná desiata pozícia. Vlani v Levi skončil Adam Žampa na 14. mieste, čo je jeho najlepší výsledok v pretekoch slalomu v SP v kariére.

Dvakrát šliapať v druhom kole pre ‚špicar‘ sa nevypláca. Nakoniec 28. miesto, ale pre veľký odstup bez bodov. Treba makať ďalej, prvé kolo bolo v poriadku,“ uviedol Žampa na svojom oficiálnom profile na Facebooku.

Z víťazstva sa tešil 20-ročný nórsky pretekár Henrik Kristoffersen, úradujúci juniorský majster sveta v slalome z Jasnej. Rodák z Lörenskogu dosiahol druhé víťazstvo v najtočivejšej disciplíne v SP v kariére. Predtým uspel v januári tohto roka v rakúskom Schladmingu. Okrem toho má na konte ďalších päť pódiových umiestnení: štyri v slalome (raz druhý, trikrát tretí) a jeden v obrovskom slalome (3. miesto). Na ZOH 2014 v Soči bol v slalome bronzový.

Dokonalá jazda sa mi pravdepodobne nepodarí nikdy. Vždy sa dá lyžovať rýchlejšie,“ povedal Kristoffersen, ktorý za víťazstvo zinkasoval 29-tisíc eur: „Je to skvelá odmena. Dúfam, že v budúcnosti sa dočkám ďalších.

Na druhom mieste v Levi skončil obhajca celkového prvenstva v SP a víťaz úvodných pretekov v Söldene Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý zaostal za Kristoffersenom o 12 stotín sekundy. Tretie miesto obsadil Felix Neureuther z Nemecka (+1,31)

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – nedeľa – Levi (Fín.):

Slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:50,39 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,12 s, 3. Felix Neureuther (Nem.) +1,31, 4. Sebastian-Foss Solevaag (Nór.) +1,32, 5. Patrick Thaler (Tal.) +1,48, 6. Fritz Dopfer (Nem.) +1,52,… 28. Adam Žampa (SR) +24,92

Poradie vo Svetovom pohári:

Celkové poradie o veľký glóbus (po 2 z 38 pretekov):

1. Marcel Hirscher (Rak.) 180 bodov, 2. Fritz Dopfer (Nem.) 120, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 100, 4. Benjamin Raich (Rak.) 66, 5. Alexis Pinturault (Fr.) a Felix Neureuther (Nem.) obaja po 60

Poradie o malý glóbus v slalome (po 1 z 10 pretekov):

1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 100 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 80, 3. Felix Neureuther (Nem.) 60, 4. Sebastian-Foss Solevaag (Nór.) 50, 5. Patrick Thaler (Tal.) 45, 6. Fritz Dopfer (Nem.) 40

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaBenjamin RaichFelix NeureutherHenrik KristoffersenMarcel Hirscher