Adam Žampa sa hneval, v obráku chcel dosiahnuť oveľa viac

Zampa
Slovenský lyžiar Adam Žampa bol po olympijských pretekoch v obrovskom slalome na svahoch Červenej Poľany sklamaný Foto: SITA/AP Luca Bruno

SOČI 19. februára (WEBNOVINY) – Slovenský lyžiar Adam Žampa bol po olympijských pretekoch v obrovskom slalome na svahoch Červenej Poľany sklamaný, po dojazde od zlosti udrel paličkou o zem a na jeho tvári bolo vidieť hnev. V druhom kole chcel zaútočiť na umiestnenie v elitnej pätnástke, ktoré bolo v jeho silách. Po prvej jazde bol dvadsiaty, napokon skončil na 22. mieste s odstupom 3,12 s na víťazného Američana Teda Ligetyho.

„Verím, že mikrofóny nezachytili, čo som si po dojazde povedal pre seba,“ začal hovoriť po príchode do mixzóny Adam Žampa a potom sa rozhovoril: „Som nespokojný. Bola to moja najmenej vydarená jazda na týchto olympijských hrách. Riskoval som a šiel naplno, ale nestačilo to, nenabral som rýchlosť v správny čas. Nedával som pozor, zbytočne som sa hnal, išiel napriamo stredom okolo bránok. Na rovine som nemal potrebnú rýchlosť. Dolná časť už nebola zlá. Chcel som však viac,“ hneval sa na seba Adam Žampa.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Piaty muž superkombinácie vedel, že na trati v areáli Roza Chutor musí za každú chybu draho zaplatiť. Straty sa medzi bránkami obrovského slalomu len ťažko doháňali. Po dojazde v druhom kole chcel figurovať na najvyššej pozícii, čo sa mu nepodarilo a napokon si v porovnaní s prvým kolom pohoršil. Dvadsaťtriročný lyžiar sa nechce na ZOH uspokojiť len s priemerom, ale chce pomýšľať na najvyššie priečky. „Nepotrebujem byť pätnásty alebo dvadsiaty, chcel som skončiť čo najlepšie,“ priznal.

Obrazom: Utorok na olympiáde v Soči

Adam Žampa má pred sebou ešte jeden olympijský štart, keď sa predstaví v slalome. Aj v špeciálnej točivej disciplíne bude mať na drese číslo do tridsať a môže pomýšľať na kvalitné umiestnenie. Tatranec si chce vo štvrtok oddýchnuť a od piatka sa sústredí na víkendový slalom. „Potrebujem načerpať sily, predsa len sme už v Soči dlho a mám za sebou tri štarty. Aj dnešný obrovský slalom bol náročný a dlhý, čo odobralo veľa síl,“ uviedol Adam Žampa.

Slalom je jeho najobľúbenejšou disciplínou a dosiahol v ňom už niekoľko dobrých výsledkov. Trať sobotňajšieho slalomu postaví Ante Kostelič, otec Ivicu. Chorvát je známy tým, že jeho trate sú technicky náročné. „Bude to zaujímavé. Pôjde o ešte ťažší slalom ako v kombinácii, keďže teraz budú štartovať iba špecialisti. Všetko je v ňom možné,“ dodal Adam Žampa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam Žampa