Adam Žampa
1
Slovenský lyžiar Adam Žampa (vľavo) v cieli 2. kola slalomu mužov na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kórejská republika, Pjongčang, 22. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.
22. februára 2018 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Adam Žampa sa rýchlo spamätal z chyby a v olympijskom slalome obsadil 24. miesto

• aktualizované 22. februára 8:46

PJONGČANG 22. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa obsadil v slalome mužov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu 24. miesto.

Po prvom kole figuroval na 24. pozícii, no v druhom urobil v hornej časti veľkú chybu. Podarilo sa mu zostať na trati a veľkú stratu rizikovou jazdou výrazne znížil, po svojom výkone sa zaradil na 3. priečku.

Prelink

V olympijskom slalome v Soči 2014 bol Adam Žampa šiesty. „Pred chybou aj po nej som mal rýchlu jazdu, celkom rýchlo som sa z chyby spamätal. Po takej obrovskej chybe som mal v cieli stratu len 33 stotín sekundy, asi som prišiel o prvú desiatku,“ povedal Adam Žampa pre RTVS.

Zlato si vyjazdil skúsený Švéd André Myhrer, striebro putuje do Švajčiarska zásluhou Ramona Zenhäuserna a bronz získal Rakúšan Michael Matt.

Matej Falat bol po prvom kole na 32. mieste, no druhé nedokončil. Andreasovi Žampovi patrila po prvej jazde 39. pozícia, druhá mu nevyšla a v konečnom účtovaní obsadil 35. priečku.  „Chcel som ísť naplno, no nepodarilo sa mi to a nie som spokojný. Som na seba nahnevaný,“ poznamenal Andreas Žampa pre RTVS.

Obe slalomové kolá dokončilo len 43 jazdcov zo 108 štartujúcich pretekárov.

Banská Bystrica chystá pre Anastasiu Kuzminovú špeciálne slávnostné privítanie Princ Hubertus von Hohenlohe v Pjongčangu nesúťaží, z Pekingu 2022 chce zlato