Adam Žampa sa rýchlo spamätal z chyby a v olympijskom slalome obsadil 24. miesto

Adam Žampa
Slovenský lyžiar Adam Žampa (vľavo) v cieli 2. kola slalomu mužov na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kórejská republika, Pjongčang, 22. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.
  • aktualizované 22. februára 8:46

PJONGČANG 22. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa obsadil v slalome mužov na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu 24. miesto.

Po prvom kole figuroval na 24. pozícii, no v druhom urobil v hornej časti veľkú chybu. Podarilo sa mu zostať na trati a veľkú stratu rizikovou jazdou výrazne znížil, po svojom výkone sa zaradil na 3. priečku.

Prelink

V olympijskom slalome v Soči 2014 bol Adam Žampa šiesty. „Pred chybou aj po nej som mal rýchlu jazdu, celkom rýchlo som sa z chyby spamätal. Po takej obrovskej chybe som mal v cieli stratu len 33 stotín sekundy, asi som prišiel o prvú desiatku,“ povedal Adam Žampa pre RTVS.

Zlato si vyjazdil skúsený Švéd André Myhrer, striebro putuje do Švajčiarska zásluhou Ramona Zenhäuserna a bronz získal Rakúšan Michael Matt.

Matej Falat bol po prvom kole na 32. mieste, no druhé nedokončil. Andreasovi Žampovi patrila po prvej jazde 39. pozícia, druhá mu nevyšla a v konečnom účtovaní obsadil 35. priečku.  „Chcel som ísť naplno, no nepodarilo sa mi to a nie som spokojný. Som na seba nahnevaný,“ poznamenal Andreas Žampa pre RTVS.

Obe slalomové kolá dokončilo len 43 jazdcov zo 108 štartujúcich pretekárov.