Adele netúži po sláve, maskuje sa pyžamom

Britská speváčka Adele
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 13. mája (WEBNOVINY) – Britská speváčka Adele tvrdí, že po sláve vôbec netúži.

Nechcem byť celebrita. Nechcem byť ľuďom stále na očiach,“ vysvetlila v rozhovore pre televíziu NBC.

„Podarilo sa mi vyhnúť sa tomu. Minule som v nedeľu poobede prechádzala cez Trafalgarské námestie, ktoré je plné turistov. Trochu som sa bála. Mala som na sebe pyžamo, lebo som deň predtým pracovala. Nikto ma nespoznal! Niekoľko ľudí sa na mňa pozrelo, ale pomysleli si: ‚Čo by asi robila na Trafalgarskom námestí v pyžame?'“ dodala.

Podľa jej slov by bola rada, keby si ju aj o desať rokov ľudia vážili pre jej hudbu. Druhá štúdiovka Adele s názvom 21 (2011) sa nedávno stala piatym najpredávanejším albumom vo Veľkej Británii a v historických štatistikách sa dostala pred nahrávku Thriller (1982) Michaela Jacksona.

Nasledovníka jej debutu 19 (2008) uviedla na trh v januári 2011. Doteraz z neho vydala single Rolling in the Deep, Someone Like You, Set Fire to the Rain a Rumour Has It.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z londýnskeho Tottenhamu zaň získala Grammy v najprestížnejšej kategórii Album roka a tiež Brit Award v kategórii Najlepší britský album. Na konte má ďalších sedem Grammy. Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adele