Adele takmer položila telefón Eltonovi Johnovi

Adele
Britská speváčka Adele chce túži po veselom albume. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Britská speváčka Adele takmer zložila telefón Eltonovi Johnovi, pretože si myslela, že si z nej len niekto robí žarty.

Vôbec som netušila, kto to je. On mi začal niečo rozprávať a ja som dala telefón kamarátovi so slovami: ‚Jasné, to je Elton.‘ Stále sa na tom smejem,“ priznala v relácii Today televízie NBC.

Speváčka známa piesňami o svojich neúspešných vzťahoch tiež prezradila, že keby niekto napísal skladbu o nej, asi by to nezvládla. „Bola by som zhrozená. Ale keby napísali pieseň o mne, všetci by vedeli, že je o Adele. A ja som nikdy neprezradila, o koho ide,“ vysvetlila.

Adele sa na hudobnej scéne zjavila v roku 2006, keď jej kamarát zverejnil demo talentovanej speváčky na portáli MySpace. Spoločnosť XL Recordings jej následne ponúkla zmluvu a už o dva roky neskôr uzrel svetlo sveta debutový štúdiový album 19, ktorý pozitívne prijali kritici i verejnosť.

V roku 2009 si z udeľovania cien Grammy odniesla dve sošky – pre najlepšieho nováčika a za najlepší ženský popový spevácky výkon. Druhá štúdiovka 21 (2011) z Adele urobila jednu z najväčších súčasných hviezd a nedávno sa stala piatym najpredávanejším albumom všetkých čias vo Veľkej Británii.

V historických štatistikách sa dokonca dostala pred legendárnu nahrávku Thriller (1982) Michaela Jacksona. Doteraz z neho vydala single Rolling in the Deep, Someone Like You, Set Fire to the Rain a Rumour Has It. Dvadsaťštyriročná rodáčka z londýnskeho Tottenhamu zaň získala Grammy v najprestížnejšej kategórii Album roka a tiež Brit Award v kategórii Najlepší britský album. Na konte má dovedna už osem zlatých gramofónikov.

V roku 2011 ju magazín Billboard označil za interpreta roka a o rok neskôr ju televízia VH1 zaradila na piate miesto rebríčka 100 najlepších žien v hudbe. Podľa magazínu Time je Adele jedným z najvplyvnejších ľudí súčasnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe AdeleElton John