Adzo Kpossiová je najmladšia olympionička, plávala bez trémy

Adzo Kpossi
Foto: bresciaoggi.it

LONDÝN 5. augusta (WEBNOVINY) – Togská plavkyňa Adzo Kpossiová je vo veku 13 rokov najmladšou účastníčkou olympijských hier v histórii, no pri svojej sobotňajšej premiérovej účasti pod piatimi kruhmi v Londýne nervozitu nepociťovala.

Mladučká športovkyňa sa predstavila v rozplavbách na 50 m voľný spôsob a jej jediným cieľom bolo vylepšiť svoj osobný rekord 44,60 s, čo sa jej napokon podarilo, keď dosiahla čas 37,55.

Stačilo to na celkovo predposledné 72. miesto. „Mojím cieľom bude vylepšiť osobný rekord. Myslím si, že to môžem s pomocou svojich fanúšikov dokázať. Povedali mi, že sa nemám zaoberať ostatnými. Všetko vkladám do rúk Pána,“ povedala pred svojím štartom Kpossiová, ktorá trpela po júlovom príchode do Londýna maláriou.

Tínedžerka nemá podľa svojho otca Kwamiho Kpossiho optimálne podmienky na tréning. Vzhľadom na nedostatok verejných kúpalísk v Togu Kpossiová trénuje päťkrát týždenne v dvoch hotelových bazénoch.

„Manažéri nás tam nechávajú trénovať po škole zadarmo. Bazén sa nachádza 12 kilometrov od nášho domu. Stojí nás to veľa peňazí, každé tri dni musím tankovať. Togský olympijský výbor nám však poskytuje pravidelné príspevky na benzín. Mám rád tvrdú prácu,“ povedal Kpossi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael Phelps