Aerolinky po havárii Airbusu menia bezpečnostné pravidlá

Lufthansa
Lufthansa, pod ktorú Germanwings patrí, zatiaľ zmeny neoznámila, no nemecká letecká organizácia vo štvrtok potvrdila všeobecnú zhodu aerolínií pôsobiacich v krajine na potrebe zmeny súčasných pravidiel. Foto: SITA/AP

BERLÍN/LONDÝN 27. marca (WEBNOVINY) – Leteckí dopravcovia z Nemecka, Británie a Kanady zavádzajú v reakcii na utorňajšie zrútenie stroja Germanwings zmeny v pravidlách, ktorých cieľom je znemožnenie prítomnosti jediného pilota v kokpite počas letu.

Kanadské aerolínie Air Canada, britská nízkonákladová spoločnosť EasyJet a nemecká Air Berlin zavedú nariadenie o prítomnosti minimálne dvoch členov posádky v pilotnej kabíne stroja od piatku, pričom nórska spoločnosť Air Shuttle tak urobila s okamžitou platnosťou ešte vo štvrtok.

Lufthansa, pod ktorú Germanwings patrí, zatiaľ zmeny neoznámila, no nemecká letecká organizácia vo štvrtok potvrdila všeobecnú zhodu aerolínií pôsobiacich v krajine na potrebe zmeny súčasných pravidiel. Podľa nich môže zostať pilot v kokpite dočasne sám.

Obrazom: Havária lietadla spoločnosti Germanwings

Lietadlo spoločnosti Germanwings sa v utorok narazilo do vysokohorského úbočia Álp na juhovýchode Francúzska. Na palube stroja Airbus A320 smerujúceho zo španielskej Barcelony do nemeckého Düsseldorfu bolo 150 ľudí, z ktorých nehodu nik neprežil. Podľa francúzskou prokuratúrou zverejnených údajov z takzvanej čiernej skrinky bol v čase nárazu stroja v kokpite iba kopilot, pričom hlavný pilot sa niekoľko minút neúspešne pokúšal o návrat do kabíny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Air BerlinGermanwings