Afganistan a Pakistan ochromuje zimné počasie, vyžiadalo si už desiatky obetí aj evakuáciu obyvateľov

Pakistan Afghanistan pocasie zima obete
Lavíny vyvolané silným snežením pripravili v pakistanskej časti Kašmíru o život 55 ľudí, v susednom Afganistane zahynulo ďalších 15, informovali v utorok miestne úrady. Foto: AP Photo/M.D. Mughal.

Zimné počasie si v Afganistane a Pakistane vyžiadalo desiatky ďalších obetí na životoch. Lavíny vyvolané silným snežením pripravili v pakistanskej časti Kašmíru o život 55 ľudí, v susednom Afganistane zahynulo ďalších 15, informovali v utorok miestne úrady. Najnovšie obete zvýšili počet mŕtvych v oboch štátoch od nedele už na 126.

Najviac zasiahnutou je pritom oblasť himalájskeho Kašmíru, kde sú lavíny časté. V niektorých častiach vyhlásili miestne úrady stav núdze a na evakuáciu obyvateľov nasadili vojenské vrtuľníky. Zasiahnutá je aj juhozápadná pakistanská provincia Balúčistan, kde zomrelo 20 ľudí, ako aj východný Pandžáb, kde zahynulo dvanásť osôb.

Z Afganistanu hlásia od nedele celkovo 39 mŕtvych a 300 poškodených domov. V Kábule v pondelok klesla teplota na mínus 15 stupňov Celzia a sneh tam komplikuje dopravu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom