Afganský prezident má už Američanov plné zuby

Bez názvu
Afganský prezident Hámid Karzaj sa stretol s príbuznými obetí masakry, Kábul 16. marec 2012 Foto: SITA/AP

KÁBUL 16. marca (WEBNOVINY) – Afganský prezident Hámid Karzaj v piatok podrobil USA tvrdej kritike za ich údajnú neochotu spolupracovať pri vyšetrovaní nedeľňajšej masakry 16 civilistov, ktorých pripravil o život seržant americkej armády slúžiaci v ázijskej krajine.

Karzaj tak ešte viac vyostril napätie vo vzťahoch medzi Washingtonom a Kábulom. Lídra moslimskej krajiny pobúril predovšetkým fakt, že podozrivý už opustil územie Afganistanu a bude stíhaný mimo krajiny, kde spáchal svoj zločin. Karzaj zdôraznil, že tento incident nebol zďaleka ojedinelý, a preto žiada spravodlivosť.

„Toto už je vrchol všetkého. Také správanie nemôžeme tolerovať. Nežiadame peniaze, žiadame spravodlivosť, a nie odškodné,“ povedal Karzaj, ktorý už vo štvrtok vyzval na skorší odchod zahraničných vojsk z jeho vlasti.

Reagoval na už tak napätú situáciu, ktorú vyostrilo februárové spálenie výtlačkov Koránu na americkej vojenskej základni či januárový škandál močenia amerických vojakov na zabitých afganských povstalcov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Hámid Karzaj